Kupujesz nowe mieszkanie? Zobacz, na co zwrócić największą uwagę!

Kupno nowego mieszkania to bez wątpliwości nie bułka z masłem – przekonał się o tym na własnej skórze chyba każdy, kto przynajmniej raz odwiedzał wszelkiego rodzaju deweloperów lub przeszukiwał ogłoszenia na portalach ogłoszeniowych. Jeżeli chcesz kupić mieszkanie prosto od dewelopera, wówczas musisz między innymi uważać na różnego rodzaju pułapki w umowie oraz niedoróbki – zazwyczaj bowiem przy zawieraniu umowy nie możemy obejrzeć naszego mieszkania, bo po prostu nie jest jeszcze zbudowane. Z kolei jeżeli chcesz nabyć mieszkanie z rynku wtórnego, wówczas z pewnością powinieneś zwracać szczególną uwagę na to, w jakim konkretnie stanie jest budynek, a na dodatek na sąsiadów. Jak widzisz, na kupujących czeka wiele pułapek – jak więc nie dać się nabić w butelkę? Przeczytaj nasze porady!

Montaż okien z parapetami

Autor: MS więcej niż OKNA
Źródło: MS więcej niż OKNA

Mieszkania z rynku pierwotnego
Na początek musisz skrupulatnie sprawdzić całą umowę – oczywiście najlepiej w takich przypadkach będzie wynająć adwokata, który umowę przeczyta za Ciebie i będzie mógł zwrócić Ci uwagę na różnego rodzaju kruczki prawne stosowane przez dewelopera. Następnie, już po rozpoczęciu budowy, egzekwuj skrupulatnie wszelkie postanowienia umowy – jeżeli dla przykładu w umowie jest zapisane, że do budowy budynku będzie użyty konglomerat, niewątpliwie nie możesz się zgadzać na zastąpienie go niczym innym – deweloper musi wypełniać to, do czego dokładnie się zobowiązał i przy budowie budynku wykorzystać konglomerat.

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź ten link – to bez dwóch zdań świetne omówienie (https://www.normbud.pl/kategorie/technika-ppoz/zawory-i-stacje-kontr-alarm/zawor-kontrolno-alarmowy-wodny-seria-h-dn-80-dn-200/) tego tematu. Koniecznie to zobacz!

Identycznie jest z wszystkimi innymi rzeczami, których musisz przypilnować.

Mieszkanie z rynku wtórnego
Jeżeli z kolei chcesz nabyć mieszkanimieszkanie (plisy wola) wtórnym, wtedy również powinieneś oczywiście zapoznać się ze stanem technicznym całego bloku. Zazwyczaj takie mieszkania położone są w starszych budynkach, które potrafią zaskoczyć właścicieli mieszkań nieprzyjemnymi niespodziankami – mogą na Ciebie czekać na przykład spadające czy butwiejące parapety.

Jeśli zdecydujesz się na zakup takiego mieszkania, bez wątpienia powinieneś sprawdzić właśnie parapety – często mówi się, iż po ich stanie możesz określić stan techniczny całego bloku oraz konkretnego mieszkania. Na oglądanie takiego mieszkania warto zabrać ze sobą specjalistę budowlańca, który zauważy wszelkie nieprawidłowości.

Mieszkanie marzeń!
Niezależnie od tego, na którą konkretnie opcję się zdecydujesz, z pewnością wcześniej czy później znajdziesz mieszkanie swoich marzeń – tego Ci życzymy!