Popularne usługi związane z negocjacjami

Udział negocjatora ze środowiska zewnętrznego w danych transakcjach lub zastępstwo negocjacyjne są coraz częściej wybieranymi formami uzyskania efektywności finansowej. Dlaczego tak się dzieje?

Negocjacje biznesowe

Autor: Kat Veilux
Źródło: http://www.flickr.com

Na początku warto sprecyzować, iż negocjacje to dwustronny proces komunikowania się, który z założenia ma prowadzić do porozumienia, podczas gdy przynajmniej jedna strona nie zgadza się z podanym rozwiązaniem lub (zalecamy tą stronę) opinią. Skuteczne negocjacje opierają się na zdolności rozpoznawania potrzeb adwersarzy, ich wzajemnym powiązaniu bądź kompromisie pomiędzy nimi. Jednakże rzeczywiste potrzeby adwersarzy są często ukryte i mogą znaczenie odbiegać od zgłoszonych interesów i celów, które są jedynie pewnymi pomysłami, które mają nakierować stronę na zaspokojenie tych potrzeb. Prowadzenie negocjacji to z pewnością trudne zadanie, bowiem wymaga umiejętność odczytywania rozmaitych, nawet antagonistycznych potrzeb wynikających z charakteru oraz intelektu adwersarzy. Ale nawet jeśli nie posiadamy owych umiejętności możemy zakończyć negocjacje z sukcesem, a to za sprawą specjalistów w tej dziedzinie. W ramach swojej działalności związanej z negocjacjami specjaliści oferują bardzo szeroki wachlarz działań. Usługi negocjacyjne w większości dopasowywane są do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klientów.

Pośród najpopularniejszych usług negocjacyjnych wymienić można: negocjacje w biznesie (negocjacje zakupowe, sprzedażowe, warunków umowy, negocjacje handlowe), konsultacje (przed transakcją, kontraktem lub umową), szkolenia z negocjacji, negocjacje z deweloperem i negocjacje cen nieruchomości, negocjacje prowadzone na zlecenie (negocjacje cen produktów, negocjowanie wartości i zakresu umów).

Dlaczego skorzystanie z usług profesjonalnego negocjatora może być dla nas korzystne? Negocjator ze środowiska zewnętrznego podchodzi do negocjacji bez zbędnych emocji. Ponadto zna procesy i zasady negocjacji, potrafi dostosować styl negocjacji do danej strony, dzięki czemu może osiągnąć wyższe efekty aniżeli w przypadku podejścia intuicyjnego. Warto zaznaczyć, że profesjonalnego negocjatora obowiązuje
prawnicza etyka zawodowa, przez co możemy być spokojni o bezpieczeństwo przekazanych informacji.