Czemu powinniśmy przekazać jeden procent organizacji charytatywnej? Jakiego typu są tego korzyści? Jak to wykonać?

Każdego roku, podczas rozliczania PIT-u możemy przekazać jeden procent podatku na jakąś organizacje. Jest to naprawdę proste, nic nie kosztuje, najkorzystniej więc mieć to na uwadze. Jeden procent trafia do charytatywnych organizacji, które pomocne są najbardziej potrzebującym, jest to skromna, ale jakże wielka pomoc. Całe szczęście każdy może ofiarować ten symboliczny procent, dzięki czemu potrzebujący uzyskują niezbędne wsparcie.

Przekazanie 1% podatku jest najlepszym sposobem wspomożenia organizacji, której działanie i profil działalności jest bliska darczyńcowi. To tak naprawdę genialny w swojej prostocie sposób, aby pomóc. Jak to zrobić? Należy tylko wypełnić specjalistyczną rubrykę w rozliczeniu rocznym. Tak, to tak bardzo łatwe. Pieniądze lądują tam, gdzie zaznaczyliśmy. Wiele fundacji podpisuje umowę z NFZ, ażeby zyskać przydatne środki na działalność, lecz to niestety nie jest wystarczające, dlatego też przekazanie jednego procenta podatku jest tak ważne.

Rozliczanie PIT na komputerze

Źródło: pixabay.com

Co do samego wypełniania, to jak pisaliśmy jest to bardzo proste, a być może jeszcze mniej zajmujące, jak skorzystamy z nowatorskiego sposobu do rozliczania PIT-u. Służy do tego darmowy program do rozliczenia PIT 2016, który intuicyjnie, całkowicie automatycznie i bezproblemowo pozwala na szybkie i bezbłędne rozliczenie PIT-u. Jeden procent to specyficzna pomoc, gdyż datek nie jest przekazywany fizycznie, co znaczy, że darczyńca nie sięga do kieszeni, żeby wyciągnąć kilka złotych. Nie jest to więc impulsywne, niezbyt przemyślane działanie, a raczej przeciwnie, darczyńca świadomie wie, komu udziela wsparcia.

Tak udzielona pomoc jest jeszcze bardziej cenna, bo darczyńca zdaje sobie sprawę, iż te pieniądze będą trafiać tam, gdzie mają trafić, więc jego wsparcie nie będzie zmarnowane. 1% to niby nieduża kwota, lecz jak ją pomnożymy przez liczbę kilkudziesięciu tysięcy podatników to jest w stanie uzbierać się faktycznie duża suma pieniędzy. Dzięki takim pieniądzom można nabyć więcej sprzętu, więcej dzieci może skorzystać z koniecznej rehabilitacji, ma to same plusy. A najbardziej ciekawe jest to, że większość z nas jest w stanie udzielić tego rodzaju pomocy, warto więc o tym pamiętać.