Nowoczesne sposoby zarządzania własnymi pieniędzmi – czy to zdecydowanie bezpieczne?

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy ma dostęp do swojego konta bankowego za pośrednictwem bankowości internetowej – jeżeli masz w domu internet, z pewnością Tobie także została zaoferowana taka usługa. Bankowość internetowa praktycznie nikogo już nie zadziwia – banki obecnie niemal prześcigają się w oferowaniu coraz to nowszych, wykorzystujących nowe osiągnięcia technologiczne, sposoby zarządzania swoimi pieniędzmi. Dzisiaj prześledzimy, jak działają niektóre z nich i sprawdzimy, czy niewątpliwie są zupełnie bezpieczne?

Bankowość online

Bankowość elektroniczna - dostęp do konta na smartfonie

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

Bankowość elektroniczna to w współczesnych czasach niemal standard oferowany przez każdy bank. Jeżeli chcesz łatwo móc płacić w internecie, a jednocześnie właściwie na bieżąco mieć dostęp do swego rachunku bankowego, wtedy musisz uruchomić sobie właśnie e konto. Ta usługa jest właściwie całkowicie bezpieczna – logowanie odbywa się przez zaszyfrowane połączenie, zwykle musimy podać swój numer identyfikacyjny i hasło, a w niektórych bankach także jednorazowe hasło SMS. W dzisiejszych czasach bankowość elektroniczna jest praktycznie zupełnie bezpieczna, więc nie musisz kompletnie obawiać się o bezpieczeństwo swych pieniędzy.

Aplikacje na smarftonie

Właściwie każdy bank aktualnie oferuje swym klientom także dostęp do konta bankowego za pośrednictwem telefonów komórkowych. Jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z tego rozwiązania, wówczas powinieneś unikać wszelkiego rodzaju połączeń z niezabezpieczonymi sieciami wi-fi, gdyż w takim przypadku ktoś może przechwycić Twoje hasło.

Jeżeli chcesz poznać coś rzeczywiście bardzo przydatnego, sprawdź treść tej strony a z pewnością nie będziesz żałować.

Jeżeli jednak będziesz tego unikać, a Twój telefon nie ma żadnych wirusów, wtedy bez wątpienia będziesz zupełnie bezpieczny.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa

Niezależnie od tego, czy wkrótce zdecydujesz się na e konto czy będziesz chciał zarządzać sowimi pieniędzmi za pomocą smartfona, zdecydowanie musisz pamiętać o paru podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Hasło do Twego konta bankowego musi być inne niż hasła do pozostałych Twoich kont.

Ciekawi Cię, jakie są autorskie źródła (http://schweitzerpolska.pl/pl/7/uzdatnianie-wody.html)? W takim razie muszę zachęcić Cię, abyś zalogował się na moją nową stronę. Tam poznasz prawdę.

Nigdy nie możesz podawać nikomu swego loginu ani hasła ani gdzieś ich zapisywać. Przy płatnościach elektronicznych zawsze sprawdzaj skrupulatnie kwotę zaznaczoną na wyświetlaczu, a jeśli płacisz kartą w klasyczny sposób – unikaj podawania jej innym osobom do ręki. Jeżeli będziesz przestrzegał tych głównych zasad bezpieczeństwa, wówczas oczywiście nie grożą Ci właściwie żadne problemy!