Co sądzić o takiej formie rozrywki jak Escape room? Czy jest to dobra forma integrowania się?

Escape Room to coraz bardziej popularna rozrywka. Ma korzenie w świecie wirtualnych gier, ponieważ w 1988 roku powstała pierwsza tego gatunku gra. Była Ona oparta wyłącznie na tekście, który pokazywał się na monitorze. A sama treść przygody, czyli opisu pomieszczenia, jak i pozostałych części składowych, była wystarczająca, żeby gracz doskonale się bawił oraz dążył do celu ucieczki z pomieszczenia, w którym został zamknięty. Dzisiaj można przeżywać to na nowo.

Ciekawym pomysłem, szczególnie dla większych dzieciaków może być Escape rooms. Gdańsk na przykład daje tego typu możliwości. To nie jedynie czysta rozrywka, lecz również nauka podejścia logicznego.

Jeśli niezwykle intryguje Cię nakreślana w tym artykule kwestia, poza tym koniecznie zobacz tekst w serwisie opisującym zbliżone tematy.

Wygląda to tak, że jesteśmy zamykani w pokoju, z jakiego mamy wyjść się w określonym czasie. Aby się uwolnić musimy rozwiązać kilka zagadek, jakie jak nitka do kłębka wreszcie doprowadzają nas do klucza, albo kodu otwierającego drzwi. To rozrywka dla całej rodzinki (w tej witrynie szybko uzyskasz odpowiedź) oraz ćwiczenie umiejętności współpracy w grupie. Nawet nie zauważymy, gdy minie nam godzina na znajdowaniu ukrytych zagadek.

Escape Room - gra integracyjna

Autor: thornet_
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy chcemy się przekonać, co ciekawego mamy szansę zrobić z przyjaciółmi, tak by jednocześnie się sprawdzić w logicznym myśleniu, to obowiązkowo sprawdźmy jak funkcjonuje Escape Toom (przejdź na tę stronę) Gdańsk ma szansę nam to ukazać. Jesteśmy zamknięci w specjalnym pokoju, w którym okazują się być przygotowane różnorakiego typu zagadki, jeżeli je rozwikłamy i samodzielnie wyjdziemy przed upływem godziny to zwyciężyliśmy. Kiedy przyjrzymy się ofertom, to ma szansę się okazać, że różnorakiego typu escape room Gdańsk nam proponuje, o różnorakiej tematyce, więc będziemy mogli wyszukać coś właściwego dla siebie.

Obecnie podobne lokale można napotkać w całym kraju. Gdańsk okaże się najlepszym rozwiązaniem w przypadku mieszkańców Trójmiasta. W tak dużym i pulsującym życiem mieście z pewnością nie brak atrakcji.