Jakie elementy są potrzebne do tego, żeby uruchomić swój serwis w internecie.

Internet jest coraz bardziej powszechny w naszym życiu i wykorzystywany jest w rosnącej liczbie dziedzin. Już w chwili obecnej szacuje się, że duży procent całościowego handlu jest realizowany właśnie przez sieć, ponieważ jest to po prostu tanie i wygodne. Bardzo często można też za pomocą internetowych serwisów zamawiać najróżniejsze usługi, rejestrować się do lekarza czy kupować bilety do teatru.

Strona internetowa na laptopie

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Możliwości jeśli będzie chodzić o internetowe strony jest faktycznie dużo. Można wykonać stronę statyczną, w której każda z podstron będzie oddzielnie wykonana, tego typu rozwiązanie jest tanie, lecz jednocześnie rodzi sporo problemów przy ewentualnych zmianach. Bardzo popularne są również najróżniejsze systemy CMS, do których podpiąć można swój graficzny szablon i bardzo prosto stworzyć nawet mocno zaawansowany serwis. Jeżeli ktoś będzie się decydował na samodzielne tworzenie stron internetowych (sprawdź ciekawą ofertę klikając w ten link), to powinien się nauczyć przynajmniej postaw języka HTML, w którym definiuje się wszystko, co powinno być na stronie wyświetlone.

usługi - internetowa strona

Autor: Victor van Werkhooven
Źródło: http://www.flickr.com

Domeny nie są kupowane a tylko dzierżawione, z tego też powodu należy je co rok przedłużać. Lecz nie będą to jakieś wielkie wydatki, gdyż w zależności od firmy cena takiego przedłużenia wynosić będzie w okolicach stu złotych. Jednak samo zarezerwowanie adresu nie pozwoli jeszcze (metalowe szafki skrytkowe) na wyświetlenie strony, ponieważ należy jej zawartość gdzieś fizycznie umieścić. Do tego celu służy hosting stron (więcej informacji na stronie), czyli specjalne miejsce na serwerze dostępnym w sieci.

Gdy masz chęć dowiedzieć się czegoś interesującego, to polecana treść może pomóc Ci w tym. Na tej stronie odnajdziesz jedynie konkretne informacje.

Tego typu hosting łączy się z domeną, a po umieszczeniu na nim plików strona będzie się wyświetlała wszystkim, jacy na nią wejdą.

Na koniec powinno się przypilnować tego, aby na stronie znajdowało się coś ciekawego. Obecnie nawet nie mając pojęcia o programowaniu da się stworzyć i opublikować w sieci interesującą stronę.