Przydatne wskazówki i porady dla osób jakie zamierzają szukać odpowiedniej drukarni.

Duża ilość firm co jakiś czas potrzebuje skorzystać z usług profesjonalnej drukarni. Na biurowych drukarkach wielu rzeczy się nie da wydrukować, zwłaszcza jeśli miałyby to być różnego rodzaju reklamowe foldery, plakaty czy katalogi. W takim przypadku dużo lepszym rozwiązaniem będzie przekazanie zrobienia tego typu rzeczy profesjonalistom, ponieważ koszty tego aż tak duże nie będą, a wszystko zrealizowane zostanie znacznie szybciej i lepiej.

biuro - obrazek

Autor: Jeremy Segrott
Źródło: http://www.flickr.com

Zależnie od oczekiwań zdecydować się można na różne modele współpracy. Jeśli ma się jakiś grafików, którzy przygotują odpowiednie projekty, to w takiej sytuacji wystarczy że się zamówi sam druk [może zainteresują Cię profesjonalne hologramy] folderów, wcześniej dostarczając odpowiednie materiały. Możliwe też będzie zlecenie zrobienia całości, czyli projektu i potem druku, większość drukarni (okazyjne druk cyfrowy na tkaninach -> www.tritex.pl/) posiada własnych specjalistów, jacy to wszystko bez problemów wykonają. Lecz bez względu na rodzaj współpracy trzeba znaleźć drukarnię spełniającą oczekiwania, a do tego warto się zastanowić nad paroma ważnymi aspektami (zobacz dalej).

Trzema podstawowymi czynnikami, jakie klienci przeważnie biorą pod uwagę, jest cena, jakość i czas realizacji, i to te właśnie rzeczy przede wszystkim wpływają na decyzję o ewentualnej współpracy. Jednak wyszukanie drukarni, jaka będzie posiadać nowoczesny park maszynowy, stosuje papier najwyższej jakości, zlecenia wykonuje na następny dzień i wreszcie ma najlepsze ceny w okolicy może być nieco ciężkie, jeśli nie wręcz niewykonalne. Przeważnie lepszy profesjonalizm i jakość przekładać się będzie na wyższe ceny, a jeśli drukarnia trójmiasto będzie się cieszyła popularnością wśród klientów, to także liczyć się trzeba z bardziej odległymi terminami. Dlatego też przy wyborze trzeba mieć na uwadze wszystkie wspomniane czynniki, rozejrzeć się na rynku i znaleźć firmę, jaka najbardziej będzie spełniać oczekiwania (czytaj więcej).

Aktualnie coraz większym zainteresowaniem zaczynają się cieszyć drukarnie internetowe. W wielu przypadkach oferują one znacznie lepsze ceny niż stacjonarne, i nawet przy uwzględnieniu kosztów przesyłki zaczynają być ciekawą alternatywą.