Języki obce – jak ważne są gdy pragniemy dostać pracę

Śledząc aktualną sytuację na polskim rynku pracy, możemy dostrzec znaczną poprawę. Od pewnego czasu słyszymy zadowalające opinie – sporo mówi się o tym, iż sytuacja naprawdę się polepsza a stopa bezrobocia maleje – tym samym, coraz więcej osób ma szansę na znalezienie zatrudnienia.

Poleszpenie dotyczy całego kraju – liczba osób zatrudnionych nadal zwiększa się, jednakże wiadomo jest, że największe szanse na dostanie pracy znajdziemy w dużych aglomeracjach miejskich, gdzie życie biznesowe rozwija się bardzo dynamicznie. Dlatego też spora liczba osób wybiera wyjazd z własnego miasta w poszukiwaniu pracy bądź też pozostaje w mieście, w którym studiowała, by pracować. Jest to dość powszechne zjawisko, zwłaszcza wśród młodych osób, które co tylko skończyły edukację lub też kończą studia. Takie miasta jak Kraków czy Warszawa są perfekcyjnymi miejscami na zaczęcie swojej ścieżki zawodowej, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę szanse jakie takie miasta nam proponują. Buduje się w nich coraz większa ilość korporacji, które zatrudniają wielu osobom – to korporacje właśnie bardzo często stają się pierwszym zatrudnieniem osób po zakończonych studiach. Tam zdobywają potrzebne doświadczenie i mają szansę wspinać się po szczeblach kariery. Jednak jeśli rośnie ilość osób zatrudnianych, automatycznie wzrasta również liczba wymagań, jakie będą mieć wobec nas nasi przyszli pracodawcy. Jeżeli mowa o korporacjach, tam przede wszystkim patrzy się na zdolności językowe – im więcej języków się zna, tym większe szanse na dostanie pracy.

kurs języka polskiego dla obcokrajowców

Autor: Moose.pl
Źródło: www.moose.pl

Skoro mówiliśmy już o polepszeniu się sytuacji na rynku pracy w Polsce, należy także dodać, że z uwagi na tą poprawę, do naszego kraju przyjeżdża coraz większa ilość obcokrajowców – głównie Hiszpanów, czy Włochów, którzy szukają tu pracy. Jest to zjawisko dostrzegalne szczególnie w większych aglomeracjach miejskich takich jak Warszawa, Kraków. Przede wszystkim znajdują oni zatrudnienie jako native speakerzy – czyli wykładowcy języków obcych, jednakże jeśli są w Polsce, muszą umieć mówić po Polsku. Z tego powodu też pojawia się coraz więcej miejsc gdzie zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego ue mogą nauczyć się naszego języka – szkoły te oblepione są napisami język polski dla obcokrajowców – bądź polish for foreigners, tak by łatwiej było im odnaleźć taką szkołę. Oczywiście większa część tego typu szkół znajduje się w sporych miastach, dlatego też gdy chcemy znaleźć szkołę, która proponuje język polski dla obcokrajowców warszawa Kraków, czy inne spore miasta będą odpowiednimi miejscami, gdzie można rozpocząć poszukiwania. Na pewno uda nam się coś znaleźć. Szczególnie, że liczba tych szkół, które oferują język polski dla obcokrajowców nadal rośnie i coraz prościej znaleźć taką szkołę gdzie obcojęzyczni mogą nauczyć się języka polskiego.

Wiadomość o poprawie sytuacji na rynku pracy w Polsce jest bardzo optymistyczna, jednakże sprawia to, iż musimy zadbać o nasze wykształcenie i starać się polepszyć swoje umiejętności.