Co należy do najważniejszych zadań grafologów, w jakim przypadku można skorzystać z ich pomocy.

Każdy z nas podpisał przez swoje życie wiele bardziej i mniej ważnych dokumentów. Niekiedy się nawet nie pamięta, czy podpisywało się coś takiego, a czasami przytrafiają się sytuacje, że ktoś ma tego absolutną pewność, a jednak na dokumencie widnieje jego podpis.

Przynajmniej tak się w pierwszym momencie wydawać może ludziom, którzy oglądają dokument. Jeśli jednak są jakieś wątpliwości w tej sprawie, to niezbędne okazać się może sprawdzenie wszystkiego przez osobę zajmującą się weryfikacją pisma ręcznego, czyli przez grafologa. Z tych usług korzystają bardzo często sądy oraz policja, w celu materiału dowodowego. Ale też zleca się im najróżniejsze badania prywatnych dokumentów, przykładowo ustaleniem autentyczności podpisów na różnego rodzaju testamentach i umowach. Żeby zostać zawodowym grafologiem trzeba w pierwszej kolejności ukończyć studia, w naszym kraju kilka uczelni posiada ten kierunek w swojej ofercie, lecz również sporo pracy włożyć w samodzielną naukę i rozwój.

analiza pisma ręcznego

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Grafolog badając jakiś dokument ma bardzo dużą odpowiedzialność, gdyż od wydanej przez niego opinii zależeć może czyjś dobry wizerunek a nawet spore sumy pieniędzy, jak to będzie miało miejsce na przykład przy testamentach.

Zaintrygowały Cię wątki opracowane w naszym wpisie? Czujesz jednakże niedosyt? W takim razie zapraszamy do nowej strony – naciśnij tu śrutowanie dróg i wejdź tam.

Dlatego też powinien on dołożyć wszystkich starań, aby tak dokładnie jak się da zbadać dokumenty, choć w wielu przypadkach będzie to naprawdę złożony i trudny proces, który może wymagać wsparcia się rozmaitymi narzędziami informatycznymi. analiza pisma ręcznego jest oparta na wielu różnych czynnikach, jakie należy wziąć pod uwagę. Do podstawowych należą kształt liter i sposób wiązania ich z innymi, odległość pomiędzy liniami, wyrazami czy literami, a także szerokość i kąt pochylenia.

Znaczenie mieć również będzie tempo pisania i wielkość nacisku pióra, i wszystko to razem zebrane stworzy unikalny wzorzec pisma danej osoby. Kombinacja wyżej wymienionych cech jest bardzo unikalna, dlatego też sprawny grafolog powinien po wykonaniu analiz stwierdzić w jednoznaczny sposób, czy podpis będzie prawdziwy.