Jeśli pragniemy zorganizować w naszej firmie odpowiednie szkolenie BHP, to dobrze będzie poszukać sprawdzonej spółki, która tym się trudni

Bezpieczeństwo w pracy to bardzo ważna kwestia. Ustawa każe pracodawcom zorganizowanie zatrudnionym obowiązkowych szkoleń BHP. Przejść powinien je każdy, także sam pracodawca. Okazuje się, że na rynku odnajdziemy bardzo dużo spółek, które się tym zajmują.

szkolenie bhp

Autor: NASA Goddard Space Flight Center
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli potrzebne będą nam szkolenia bhp dla pracodawców, to dobrym pomysłem może być zaglądnięcie do Netu. Starczy odpalić przeglądarkę i wstukać określone słowo kluczowe, by dostać wiele użytecznych wyników z adresami witryn firm, które się tym zajmują. Te szkolenia (-> sprawdź) spowodują, że pracownicy i pracodawcy będą w stanie odpowiednio zadziałać, gdy wydarzy się np. jakiś wypadek albo zaistnieje zagrożenie. Szkolenie zagwarantuje też, iż miejsce pracy stanie się o wiele bezpieczniejsze. Warto więc odnaleźć dobrą firmę oferującą usługi bhp i przeprowadzić owo szkolenie dla siebie i swoich pracowników. Dobrym rozwiązaniem będzie sprawdzenie rekomendacji konkretnej firmy, które na ogół umieszczone są na jej stronie internetowej.

Oczywiście spółki, które organizują szkolenia (polecamy gry biznesowe) BHP dla pracodawców, posiadają w ofercie również najróżniejsze inne przydatne usługi. Są wśród nich m.in. szkolenia ppoż, szkolenia z pomocy przedlekarskiej, opracowanie instrukcji bhp, kontrole stanu ppoż i rozmaite porady z zakresu bhp i ppoż. Czasem takie spółki oferują szerokie usługi BHP poprzez platformy e-learningowe. Jest to doskonały sposób, by śledzić postępy pracowników oraz pozwolić im na przejście próbnego egzaminu. Dobrze będzie zatem pomyśleć, czy możność przeprowadzenia szkolenia poprzez Net nie będzie idealnym wyjściem. Naturalnie trzeba też sprawdzić czy przeprowadzający szkolenia mają odpowiednie wymagane przez prawo zaświadczenia i duże kompetencje.

Znakomitym pomysłem może być przejrzenie propozycji kilku firm i porównanie cen. Być może uda nam się znaleźć jakieś ciekawe promocje i trochę zaoszczędzimy.