Konsumencka upadłość to czasami jedyna możliwość dla osoby zadłużonej, żeby się pozbyć długów

Jeżeli wpadliśmy w jakiekolwiek problemy i nie możemy spłacać na przykład kredytu, to dobrze będzie pomyśleć nad ogłoszeniem upadłości konsumenckiej. To wszystko jest dokładnie zapisane w ustawach, więc jeśli ten temat nas zainteresuje, to powinniśmy nieco poczytać lub udać się do specjalisty.

syndyk-Warszawa

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Warto nadmienić, iż konsumencka upadłość dotyczy wyłącznie osób prywatnych, które nie są przedsiębiorcami. Los przynosi niezwykle rozmaite niespodzianki i czasem nie ze swojej winy wpadniemy w kłopotliwą sytuację oraz nie będziemy mogli spłacać długu. Jeżeli więc ciekawi nas upadłość konsumencka warszawa będzie miejscem, gdzie z łatwością znajdziemy dobrą kancelarię prawną, która doradzi nam i się zajmie naszą sprawą. Trzeba nadmienić, iż przepisy szczegółowo określają, które wierzytelności mogą zostać zlikwidowane. Nie da się przykładowo uwolnić od zobowiązań alimentacyjnych. Jeśli zatem stwierdzimy, iż uratuje nas upadłość konsumencka Warszawa będzie miastem, gdzie bez problemu odnajdziemy świetnych prawników. Oczywiście bardzo ważne jest też to, żeby określić czy w obecnej sytuacji znaleźliśmy się z własnej winy, poprzez zaniedbanie, czy ze względu na zupełnie inne okoliczności.

Warto mieć w pamięci, iż jeśli wierzyciel pragnie odzyskać jakieś fundusze, to musi zgłosić swoja wierzytelność. Jeśli tego nie zrobi, to z automaty nie weźmie udziału w postępowaniu upadłościowym. Należy jednak powiedzieć, iż brak zgłoszenia nie sprawia, że prawo (dobry prawnik – kancelaria-adwokat.biz) wierzyciela do odzyskania należności wygaśnie. zgłoszenie wierzytelności w postępowaniu upadłościowym jest więc niesłychanie ważne i trzeba o to zadbać, jeżeli ktoś chce odzyskać jakieś pieniądze od dłużnika.

Czy masz wątpliwości? Nie wstydź się! My na pewno docenimy nawet najmniejszą chęć kontaktu. Zatem czekamy na wiadomości od Ciebie.

Warto zatem wynająć porządnego prawnika lub przejrzeć różne artykuły w Necie, żeby dowiedzieć się więcej. Na pewno zgłoszenie wierzytelności w postępowaniu upadłościowym jest fundamentalne, jeśli wierzyciel chce odzyskać należności.

Wszelkie postępowania upadłościowe są niezmiernie złożone. Dobrze będzie zatem nająć doświadczonych adwokatów, którzy poprowadzą taką sprawę.