Jakie mają zalety roll-upy i banery, dlaczego wykorzystuje się je tak często w reklamie.

Pomimo tego, że reklama internetowa zdobywa coraz większą popularność, to jednak tradycyjne formy nadal z dużą skutecznością wykorzystuje się w wielu sytuacjach. Udając się na przykład na jakieś targi, konferencję czy promocyjną imprezę na pewno znacznie lepiej da sobie radę duży, kolorowy roll-up, niż niewielki tablet z migającą reklamą.

Roll-up reklamowy przy wejściu na spotkanie

Autor: Achim Hepp
Źródło: http://www.flickr.com

A że tego typu nośniki są bardzo tanie, łatwe w przygotowaniu i przewożeniu, to się zwyczajnie z nich chętnie korzysta. Rollup złożony jest zaledwie z paru elementów, czyli rolki, stojaka i nałożonej na nią planszy reklamowej. Dzięki temu rozłożenie go zajmuje zaledwie parę chwil, a wymiana reklamy podobnie krótko. Poza tym całość nie waży więcej niż kilka kilogramów i zapakowana jest w poręczną torbę, dzięki czemu nawet słabsze osoby bez problemów sobie poradzą z doniesieniem na miejsce i montażem. Dużą zaletą tego nośnika reklamowego jest także wysoka skuteczność. Na reklamie wydrukować bowiem można co się tylko chce, a wszystko będzie estetyczne i trwałe.

Podobną skuteczność i mobilność mają także reklamowe banery (strona tutaj), one również są jednym ze standardowych i niezwykle chętnie stosowanych przy różnego rodzaju promocjach nośnikiem. Bardzo dobrze sprawdzają się przy promowaniu najróżniejszych produktów i usług, ale można przy ich pomocy reklamować także najróżniejsze wydarzenia sportowe czy kulturalne. W praktyce banery – zapraszamy serdecznie – zaliczają się do jednej z najtańszych form reklamowych, ponieważ przeciętny koszt ich realizacji wynosi około kilkuset złotych, zależnie od rozmiaru i zastosowanego materiału. Charakteryzują się też bardzo dużą trwałością, ponieważ są w pełni odporne na działanie warunków pogodowych, a sposób produkcji gwarantuje, że wydrukowane obrazy cały czas będą wyglądać bardzo dobrze. Podobnie jak w przypadku rollupów, tanie banery są niezwykle wygodne do przewożenia.

Z racji tego, że złożone są w zasadzie z samej tkaniny, to szybko je można złożyć i zawieźć w inne miejsce. Niezwykle prosty jest też sposób montażu, gdyż zwyczajnie się je przywiązuje za pomocą jakiś linek i sznurków.