Otwieramy warsztat samochodowy – jak wyposażyć go w sposób profesjonalny?

Warsztat samochodowy prościej prowadzić korzystając z dostępu do współczesnych technologii. Specjalne oprogramowanie, dobrane do typu prowadzonej działalności, nie tylko uefektywni codzienną pracę, ale też zagwarantuje bezpieczeństwo przechowywanych danych.

rzut - samochód

Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com

Do posiadania własnego warsztatu nie potrzebujemy żadnych pozwoleń. Tu problemem może być wyposażenie, które do najtańszych nie należy. Dobry warsztat świadczy bowiem dość szeroki zakres usług, co jednak wymaga wielu różnych narzędzi. Podnośniki (polecane dźwigi), klucze, sprzęt do regulowania, prasa hydrauliczna to tylko nieliczne. Oprócz tego jest jeszcze sposób ewidencjonowania wszystkich usług. Do tego potrzebny będzie komputer oraz dobry program dla warsztatu (zobacz stronę). Natomiast nim zrobimy długą listę narzędzi do kupienia należy wybrać dobre miejsce oraz lokal na tego typu usługi.

Warsztat samochodowy

Autor: uniquelycat (Cathy) Smith
Źródło: http://www.flickr.com

Program dla warsztatu prócz ewidencjonowania bazy klientów oraz wszelkich działań prowadzonych w warsztacie, służy także do rozliczania. Jest niezwykle pomocny, ponieważ przy jego pomocy można prześledzić historię napraw, wrócić do opisu wcześniejszych usterek i na podstawie zgromadzonych informacji zaplanować przebieg naprawy.

Kolejną i ostatnią już grupą oprzyrządowania warsztatu będą wszelakiego rodzaju lewarki, podnośniki, które gwarantują pracę w spodnich częściach pojazdu. Konstrukcje owe kupuje i instaluje się raz na parę lat, jeśli wykonane są odpowiednio, to posłużą nam naprawdę bardzo długo. Program dla serwisów swą funkcjonalnością obejmuje kompletny zakres prac przeprowadzanych w sklepie czy punkcie serwisowym. Przy jego pomocy można m.in. wystawić fakturę czy zlecenie, przeglądnąć historię napraw danego samochodu, zweryfikować cenę części bądź usługi, zająć termin na naprawę bądź przegląd.

Kolejną i ostatnią już grupą wyposażenia warsztatu są wszelkiego rodzaju lewarki, wysięgniki, które umożliwiają pracę w dolnych częściach auta. Konstrukcje owe nabywa a także montuje się raz na parę lat, jeżeli zrealizowane są odpowiednio, to posłużą nam naprawdę bardzo długo. Program dla serwisów swoją funkcjonalnością obejmuje kompletny zakres prac realizowanych w sklepie albo punkcie serwisowym. Przy jego pomocy możemy m.in.

Jeżeli poszukujesz ciekawych informacji na ten temat, odwiedź (http://magazynauto.pl/porady) nas, a zapewne odnajdziesz interesujące fakty.

wystawić fakturę albo zlecenie, przeglądnąć historię napraw konkretnego auta, sprawdzić cenę części bądź usługi, zająć termin na reperację lub przegląd.