Fundacja dla dzieci – na co poświęca 1% z rozliczenia PIT?

Im bliżej końcówki kwietnia, tym więcej w telewizji, prasie i radiu pojawia się informacji o zbliżającym się końcu podatkowych rozliczeń. Bo wtedy właśnie mija okres, kiedy przesłać należy do urzędu skarbowego swoje zeznanie podatkowe. Jeżeli ostatni dzień kwietnia będzie w weekend, to wtedy pit przesłać będzie można pierwszego dnia maja, w każdym innym przypadku data ta nie może zostać przekroczona.

W rozporządzeniu nie określono terminu, w jakim pieniążki pozyskane z odpisów 1% podatku winny być wydane. To zależy od samej organizacji pożytku publicznego, od jej projektów lub od potrzeb które mogą się pojawić. Istotne jest to, żeby jednoprocentowe wpływy wydawane były na działanie pożytku publicznego. Tenże przepis wiąże od początku wejścia w życie regulacji o działalności pożytku publicznego jak też o wolontariacie. Nie przekształciła go nowelizacja z 2015 r. Pojawiły się jednak ponadprogramowe obowiązki połączone z księgowaniem tych wydatków.

Przekaż 1% podatku na chore dzieci

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Podejmowanie wielu mniej lub bardziej istotnych wyborów tego typu zajmuje w dwudziestym pierwszym wieku istotny czas, który wielu ludziom ucieka bardzo prędko przez palce – dlatego też im szybciej zdobędzie się potrzebne informacje o działaniach wybranej organizacji, tym lepiej. Oddanie 1% na pomoc dla chorych dzieci (tutaj przeczytasz więcej) nie kosztuje niczego ze strony podatnika – jeżeli w trakcie wypełniania rozliczenia podatkowego żadna kwota nie jest oddana tym sposobem, będzie ona przekazana na pozostałe konieczności ustalane przez państwo.

Gdy chcesz podarować swoją część 1% podatku przejdź do wypełnianiu zeznania warto pomyśleć o tym, aby dobrze wykorzystać swój jeden procent. Możliwość przekazania tej kwoty dla jednej z uprawnionych do tego instytucji jest możliwa od dość dawna, i naprawdę warto z niej skorzystać. Taki 1% dla chorych dzieci, przekazany przy zeznaniu przykładowo może pozwolić na zakup sprzętu czy kosztowne zabiegi.

Jeżeli ktoś będzie potrzebował się dowiedzieć, komu przekazać 1 podatku, to tego typu wykazy bez problemów można znaleźć w sieci internetowej, a większość instytucji które na nich są umieszcza także informację w swoich internetowych serwisach.

Nie wahaj się – więcej informacji czytaj pod adresem, który dla Ciebie opracowaliśmy. Jeżeli będziesz miał jakieś dylematy – szybko na nie odpiszemy.

Obecnie samo podarowanie jednego procenta jest bardzo proste. Wystarczy w odpowiedniej rubryce w formularzu podać unikalny numer instytucji, a wykonaniem przelewu powinien się już zająć urząd skarbowy. Jeśli ktoś chciałby dokładniej sprecyzować, na co mają być wydane jego pieniądze, to również na picie może to podać.