Praca przedsiębiorstwa w kontekście stosowanych urządzeń – o czym nie można dzisiaj zapominać?

Obecnie w sumie każda firma czuje na własnym karku oddech konkurencji oraz zdaje sobie sprawę z tego, że jeżeli jej oferta nie będzie odpowiednio atrakcyjna, klienci mogą zdecydować się na inne usługi.

W przypadku maszyn które posiadają obrotowy wał często naprawianym elementem są wrzeciona, odpowiedzialne za trzymanie narzędzia lub (ciąg dalszy tego materiału: www.grupapartner.pl) obrabianego przedmiotu. Mają one różną konstrukcję, zależnie od rodzaju samej maszyny jak również marki, z tego też powodu niekiedy ich naprawa może wymagać specjalistycznej wiedzy czy narzędzi. Jednak bez ich należytego stanu wykonywane części mogłoby nie mieć parametrów jakościowych, lub nawet używanie urządzenia być zagrożeniem dla pracowników. Na szczęście w wielu przypadkach nie ma potrzeby kupowania nowego, czasami dość drogiego podzespołu, a w zupełności wystarczy odpowiednio wykonana regeneracja wrzecion (zobacz co znalazłem).

frezarka wrzecionowa

Autor: Proma
Źródło: Proma

Zawsze jednak trzeba wiedzieć, że na tego typu elementach zdecydowanie nie należy próbować oszczędzić, gdyż zachowanie sobie niewielkiej kwoty poskutkować może sporymi problemami, jeżeli zauważymy, że wybrane tanie sprzęty mają wady. Znaczniejsze koszty związane będą z stworzonymi w ten sposób wypadkami, usterkami lub innymi wydarzeniami, jakich wszyscy właściciele firm zdecydowanie woleliby unikać. Oprócz tego każdy zakupiony sprzęt (zobacz również – maszyna w tartaku) musi być na bieżąco oddawany odnawianiu, usprawniany oraz czyszczony, a w taki sposób będzie on zawsze sprawny i dobrze posłuży wszystkim pracownikom. W przypadku każdego z nich koniecznie należy wynajmować specjalistów, gdyż w zależności od sytuacji niezbędna może być chociażby regeneracja elektrowrzecion lub naprawa wrzecion (wdał się w polemikę), a także inne niezbędne rzeczy. Dokonywać ich zwykle muszą tylko najlepsi specjaliści z danej dziedziny, a zapewniając własnym sprzętom taką opiekę, można być pewnym, że zawsze będą one gotowe do działania.

praca - perspektywa

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com

Nawet, gdy firma posiada przydatne wyposażenie, nie zwalnia jej to z obowiązku trzymania ręki na pulsie pojawiających się nowości, jakie są wypuszczane do sklepów. Ponadto, urządzenia powinny być regularnie serwisowane, wobec czego zachowują własną sprawność oraz nie zawiodą właściciela w najistotniejszym momencie. Dzisiaj coraz więcej przedsiębiorstw znakomicie zdaje sobie sprawę z tego, że to którymi narzędziami się posługują pracownicy ma wpływ na jakość świadczonych usług oraz tempo wykonywania zleconych prac, co ma dla klientów przeważnie istotne znaczenie.

Jeśli konieczne są do naprawienia lub wymiany jakieś podzespoły, to się je wymienia lub naprawia, a potem wrzeciono zostaje składane. Na koniec przeprowadza się precyzyjne wyważanie, po którym obrabiarka powinna pracować bezpiecznie i zgodnie z założonymi parametrami. Odpowiednio przeprowadzona regeneracja pozwala na znaczne wydłużenie czasu użytkowania obrabiarki bez konieczności zakupu kosztownych części zamiennych.