W jaki sposób zabrać się za odnowienie ogrodu?

Jeżeli mamy ogród, to musimy zadbać o to, żeby odnalazły się w nim odpowiednie drzewa. Z tego powodu właśnie warto się zastanowić, czy pragniemy zrobić choć niewielki sad, czy może tylko chcemy zainwestować w krzewy ozdobne.

Bardzo ciekawą odmianą pośród traw ozdobnych, która ma bardzo szerokie zastosowanie jest miskant chiński. Bez względu na to, jaki gatunek trawy wybierzemy, musimy pamiętać, że są to rośliny bardzo ekspansywne. Tego typu trawy raczej nie nadają się do sadzenia w małych ogrodach. Niezwykle szybko zajmą w nich wielką przestrzeń.

Rozpoczynając wszelkie prace w ogrodzie, należy się w głównej mierze zaopatrzyć w dobry sprzęt. Narzędzia do ogrodu takie jak grabki, motyka czy szpadel to bezsprzecznie minimum. Bez nich, nasze prace nie będą przesadnie skuteczne. Rozsądnie jest zatem odnaleźć w sąsiedztwie sklep ogrodniczy, jaki posiada sprzęt dobrej klasy. Zakup narzędzi to wydatek raz na lat, więc nie oszczędzajmy przesadnie, bowiem w kilka chwil się przekonamy, że tanie narzędzia jedynie ładnie wyglądają na półkach w sklepach. Wyginające się łopaty bądź wyginające widły są w takich przypadkach rzeczywiście częste. Gdy już zgromadzimy potrzebny sprzęt, koniecznie zaprośmy do współpracy domowników. Dzięki temu w niedługim czasie poradzimy sobie z naszym ogródkiem i spowodujemy, że wreszcie będzie on dobrze wyglądał.

malowidło - owoce

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Kilka lat temu, na polski rynek jagód weszła borówka amerykańska (prosto z tego źródła). Ten gatunek ma większe oraz słabiej koloryzujące jagody, które są mniej cierpkie od naszej polskiej borówki. Niewątpliwą dobrą cechą tej jagody, to jej prosta uprawa. Z uwagi na to, że owoce borówki zazwyczaj są drogie, posiadanie kilku krzewów w donicy, będzie dla nas niezwykle korzystną inwestycją. Ostatnio, warta uwagi stała się także jagoda kamczacka. Rzadziej dostępna w marketach, ale jeszcze łatwiejsza do uprawy od jagody amerykańskiej. Jej jagody mają wydłużony kształt oraz nie są aż tak słodkie. Bardziej w smaku przybliżają polską borówkę.
Pojawiło się wiele hodowli borówki amerykańskiej oraz jagody kamczackiej.

Spora rozchwytywalność tych owoców nawet gwarantuje coroczny zysk z ich zbiorów. Jednak, jeśli należymy do fanów tych owoców, a mamy ogród lub miejsce na balkonie, pomyślmy o niedużej uprawie na nasze wymagania. Nie trzeba być ogrodnikiem, żeby uprawiać te krzewy. Borówka (szerzej pod adresem http://projektoskop.com/6-zasady-uprawy-borowki-amerykanskiej-bluecrop) amerykańska, wymaga jedynie odpowiedniego nawożenia i właściwego obcinania gałązek, aby dawała więcej owoców. Jest dużo odmian, które trzeba rozsadzać na przemian, aby zachować międzyodmianowe zapylanie.

Borówka amerykańska (więcej tutaj), zależnie od odmiany, rodzi jagody w okresie lipiec-wrzesień – co także przemawia za hodowaniem różnych odmian. Ten gatunek jednak jest bardziej wrażliwy na mróz. Trzeba zawsze mocno ochraniać je zimą. Także majowe przymrozki mogą negatywnie wpłynąć na rodzenie owoców. Dużo mniej wymagająca w uprawie jest jagoda kamczacka. Nie potrzebuje zbyt żyznej ziemi, ani tak dokładnego nawozu. To również gatunek mrozoodporny.

Nie osłabi jej także susza. Jej jagody są zazwyczaj najszybsze. Wyprzedza nawet truskawki.

Istotne jest to, że dane, które ma ta strona, Cię olśniły. Wejdź więc na umieszczony poniżej link i przeczytaj przykłady (https://www.anplast.pl/produkty/wycieraczki-do-butow/ocynkowane,2,11305) opisywane wątki.

Hodując różne odmiany, możemy cieszyć się jej owocami od końca kwietnia do początku października. Nie straszne jej również majowe przymrozki. Rzadziej musi być obcinana, a krzewy rodzą owoce przez więcej lat niż borówki amerykańskiej. Naprawdę ciekawą odmianą wśród traw ozdobnych, która ma niezwykle szerokie zastosowanie jest miskant chiński. Niezależnie od tego, jaki gatunek trawy zakupimy, musimy wiedzieć, że są to rośliny bardzo ekspansywne. Tego typu trawy raczej nie nadają się do sadzenia gdzieś, gdzie jest naprawdę mało miejsca. Zbyt szybko zajmą w nich wielką przestrzeń.