Jak obecnie wygląda handel walutami w naszym kraju, zalety kantorów internetowych.

Starsi ludzie pewnie pamiętają czasy, kiedy waluty wymieniało się pokątnie u handlarzy, co niekiedy różnie mogło się skończyć. Zamiast banknotów dostać można było pocięte gazety, niekiedy przytrafiały się także fałszywki, a w skrajnych sytuacjach nawet rozboje i kradzieże.

Widoczne jeszcze bardziej będzie to w kantorach, w jakich można wymieniać walutę. W przypadku kantorów stacjonarnych spready „wynosić mogą nawet parę procent.

Absorbujący artykuł? Jeśli tak uważasz, to zobacz też na podobne witryny (https://www.webtec.pl/) mające zbliżone tematy – one bez reszty Cię pochłoną.

Z kolei coraz popularniejsze w ostatnim czasie kantory w internecie mają go przeważnie na poziomie około jednego procenta.

Niekiedy transakcje takie najbezpieczniejsze nie były, ponieważ przeważnie handlarze mocno byli związani z przestępcami, a i sami nierzadko dopuszczali się różnych oszustw i przekrętów. Lecz zmiany, jakie miały miejsce w Polsce pozwoliły także na całkowicie legalne handlowanie walutami w kantorach. To, że najczęściej ich właścicielami stali się byli handlarze, to całkowicie odmienna sprawa, istotne dla konsumentów było to, że transakcje stały się znacznie bezpieczniejsze. W każdym kantorze w widocznym miejscu wisiał kursy walut przelicznik (strona internetowa tutaj), więc już wchodząc od razu się wiedziało, jaką kwotę się otrzyma. Dodatkowo wszystkie transakcje muszą być rejestrowane, więc niebezpieczeństwo jakiegoś oszustwa jest ograniczone praktycznie do zera.

Internet - perspektywa

Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com

Następnym etapem w rozwoju walutowego handlu stały się kantory internetowe. Zaczęły one powstawać zaledwie przed paroma laty, na początku budząc dużą nieufność ludzi, przyzwyczajonych do fizycznych pieniędzy. Jak okazuje się jednak, tego typu kantor kursy walut (znacznie więcej przeczytasz na www) ma dużo zalet, głównie finansowych, więc i popularność takich miejsc zaczęła szybko wzrastać. Już w chwili obecnej ich udział w rynku wynosi kilkanaście procent, a dynamika wzrostu jest bardzo duża. Klienci przede wszystkim nabierają do nich zaufania, a zaufanie w sprzedaży walut to rzecz kluczowa. Bez wątpienia na wzrost zainteresowania mają też ceny, jakie ma dana waluta (idź do serwisu) online.

Jeszcze bardziej widoczne będzie to w w przypadku kantorów, w jakich można wymieniać walutę. W przypadku kantorów stacjonarnych spready „wynosić mogą nawet kilka procent. Za to coraz popularniejsze w ostatnim czasie kantory internetowe mają go przeważnie na poziomie około jednego procenta.