Jesteś zatrudniony w Niemczech? Nieznajomość twoich uprawnień oraz obowiązków może cię dużo kosztować

W ostatnich czasach wzrosła ilość osób pracujących w Niemczech czy też prowadzących tam działalność gospodarczą. Warto być zorientowanym w tamtym systemie prawnym.

Jeżeli jesteś lub byłeś zatrudniony w RFN, jako pracownik oddelegowany lub [szukasz pracy] zatrudniony bezpośrednio, sezonowo lub na stałe, a również, kiedy prowadzisz samodzielną działalność, może należeć ci się Kindergeld, czyli świadczenie rodzinne w niemczech.
Nie ma tutaj znaczenia to, czy twoja rodzina zamieszkuje z tobą czy pozostała w kraju. W Niemczech zasiłek rodzinny należy się bez względu na poziom dochodów, na dzieci pozostające na utrzymaniu, uczące się lub studiujące, do ukończenia 25 lat. Wielkość zasiłku jest rozmaita zależnie od tego, ile jest dzieci w rodzinie. O zasiłek można ubiegać się aż 4 lata w tył.

Jeśli omawiany tutaj wpis pochłonąć Cię i chcesz więcej, to zapewne przypadnie Ci do gustu link referencyjny (http://komornikolesno.pl/licytacje-komornicze/), gdzie wyszukasz dużo postów.

Co zrobić, żeby uzyskać świadczenie rodzinne w Niemczech? Należy skompletować wymagane dokumenty, niektóre w języku polskim, inne w niemieckim. Zasadniczo to dokumenty podatkowe poświadczające twoje zatrudnienie oraz mieszkanie w Niemczech. Spis jest dość pokaźny. Jeśli nie jesteś zbyt wprawny w kwestiach urzędowych, masz możliwość skorzystać z pośrednictwa kilku firm, które się tym trudnią. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz oraz dostarczyć ksero dokumentów. Często lepiej zainwestować w taką usługę, niż nie dostać przysługujących nam pieniędzy.

malowidło - pieniądze

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com

Może być taka sytuacja, gdy będzie cię interesował radca prawny w niemczech. Istnieje co najmniej kilkanaście kancelarii, które specjalizują się w takim zakresie. Jeżeli jesteś o coś oskarżony, miałeś wypadek drogowy, nie dostajesz w terminie pensji, otrzymałeś wypowiedzenie z pracy albo chcesz sprzedać coś wartościowego może trzeba skorzystać z pomocy polskiego adwokata? Często jest to wręcz nieuniknione.
Myślisz o założeniu firmy poza krajem? Radca prawny w Niemczech może ci doradzić, jeżeli chcesz otrzymać informacje odnośnie sposobu założenia działalności gospodarczej w Niemczech. Jakie formalności związane są z jej otwarciem? W jaki sposób zatrudnić pracowników?
Radca wprowadzi cię w przepisy prawne, które dotyczą twojej działalności. Nie życzymy takiej sytuacji, ale kancelarie pośredniczą również w przypadku potrzeby windykacji zaległych należności.

Ze względu na popyt na tego rodzaju usługi masz do wyboru kilkanaście kancelarii, zlokalizowanych w różnych miejscowościach. W razie potrzeby pracujący tam radcy będą cię wspierać.