Jesteś zatrudniony w Niemczech? Nieznajomość twoich uprawnień oraz obowiązków może cię dużo kosztować

W ostatnich czasach wzrosła ilość osób pracujących w Niemczech czy też prowadzących tam działalność gospodarczą. Warto być zorientowanym w tamtym systemie prawnym.

Jeżeli jesteś lub byłeś zatrudniony w RFN, jako pracownik oddelegowany lub zatrudniony bezpośrednio, sezonowo lub na stałe, a również, kiedy prowadzisz samodzielną działalność, może należeć ci się Kindergeld, czyli świadczenie rodzinne w niemczech.
Nie ma tutaj znaczenia to, czy twoja rodzina zamieszkuje z tobą czy pozostała w kraju. W Niemczech zasiłek rodzinny należy się bez względu na poziom dochodów, na dzieci pozostające na utrzymaniu, uczące się lub – www.wroclawpodnosniki.pl/ – studiujące, do ukończenia 25 lat. Wielkość zasiłku jest rozmaita zależnie od tego, ile jest dzieci w rodzinie. O zasiłek można ubiegać się aż 4 lata w tył. Co zrobić, żeby uzyskać świadczenie rodzinne w Niemczech? Należy skompletować wymagane dokumenty, niektóre w języku polskim, inne w niemieckim. Zasadniczo to dokumenty podatkowe poświadczające twoje zatrudnienie oraz mieszkanie w Niemczech.

Interesujące informacje napisaliśmy dla Ciebie na nowej stronie, która jest poświęcona zbliżonej dziedzinie. Wejdź w link i dowiedz się również (https://papier24h.pl/produkty/papier-niezniszczalny,2,63686) innych wiadomości.

Spis jest dość pokaźny. Jeśli nie jesteś zbyt wprawny w kwestiach urzędowych, masz możliwość skorzystać z pośrednictwa kilku firm, które się tym trudnią. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz oraz dostarczyć ksero dokumentów. Często lepiej zainwestować w taką usługę, niż nie dostać przysługujących nam pieniędzy.

malowidło - pieniądze

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com

Może być taka sytuacja, gdy będzie cię interesował radca prawny w niemczech. Istnieje co najmniej kilkanaście kancelarii, które specjalizują się w takim zakresie. Jeżeli jesteś o coś oskarżony, miałeś wypadek drogowy, nie dostajesz w terminie pensji, otrzymałeś wypowiedzenie z pracy albo chcesz sprzedać coś wartościowego może trzeba skorzystać z pomocy polskiego adwokata? Często jest to wręcz nieuniknione.
Myślisz o założeniu firmy poza krajem? Radca prawny w Niemczech może ci doradzić, jeżeli chcesz otrzymać informacje odnośnie sposobu założenia działalności gospodarczej w Niemczech. Jakie formalności związane są z jej otwarciem? W jaki sposób zatrudnić pracowników?
Radca wprowadzi cię w przepisy prawne, które dotyczą twojej działalności. Nie życzymy takiej sytuacji, ale kancelarie pośredniczą również w przypadku potrzeby windykacji zaległych należności.

Ze względu na popyt na tego rodzaju usługi masz do wyboru kilkanaście kancelarii, zlokalizowanych w różnych miejscowościach. W razie potrzeby pracujący tam radcy będą cię wspierać.