Jakiego rodzaju sekrety skrywa Olsztyn? Co jesteśmy w stanie zwiedzić w tym ciekawym mieście? Czy warto tu zamieszkać?

Jest jednym z tego rodzaju miast, którego w czasie wędrówek po Warmii pominąć nie powinniśmy. Olsztyn, największe miasto regionu, może oczarować każdego. Jakie obiekty zasługują w tym mieście na szczególną uwagę?

Jedną z najbardziej ważnych atrakcji Olsztyna jest tutejszy zamek. Wzniesiony w XIV wieku i do dziś jest jedną z najbardziej istotnych budowli miasta. W czasie wycieczki po zamkowych posiadłościach jesteśmy w stanie zwiedzić interesujące ekspozycje muzealne. Zachwycają dawne zbroje rycerskie, interesująco prezentują się zbiory sztuki. Nie brakuje tu wartościowych obrazów z siedemnastego wieku oraz rzeźb gotyckich – bezcennych skarbów sztuki sakralnej. Zachwycają także meble, jakie swym historycznym charakterem idealnie odpowiadają zamkowym wnętrzom (więcej na stronie www).

Warto również zwracać uwagę na romantyczny park, który jest w okolicy zamczyska i jaki dziś jest ulubionym miejscem przechadzek mieszkańców miasta. Innym cennym zabytkiem z okresu średniowiecza jest olsztyńska katedra. Została zbudowana ona w XV wieku, jednak z pierwotnego, gotyckiego wyposażenia pozostało niewiele. Pomimo to warto zajrzeć do jej historycznego wnętrza, w którym obecnie rządzi barok.

Czy omawiane problemy Cię intrygują? Ochoczo zatem kliknij ten link – ta wciągająca treść bez wątpienia też niezwykle Cię zainteresuje!

Wielu wrażeń jest w stanie zaoferować i spacer po olsztyńskiej starówce. Cudowny rynek otoczony historycznymi budowlami oraz Dom Burmistrza – najbardziej wiekowa miejska kamienica – są w stanie zachwycić każdego. Wspaniale prezentuje się i ratusz – siedziba władz miejskich z pierwszej połowy XVII wieku.

nocleg

Autor: TravelingOtter
Źródło: http://www.flickr.com

Olsztyn co prawdato nie jedyna atrakcja, jaką może się pochwalić Warmia. Jednak to od niego korzystnie rozpocząć odkrywanie tej krainy, pełnej zabytkowych budowli oraz wielkich zamków. Doskonałe zagospodarowanie sprawia, iż noclegi można tu wyszukać bez problemów, a właściwie rozwinięta komunikacja umożliwia wycieczki po okolicy. Warto się również tu przeprowadzić i to nie tylko, jak rozpoczynamy studia, ale także w celach zawodowych. Z wynajmem lokum nie będzie kłopotu, ponieważ stancja olsztyn gwarantuje wiele mieszkań w różnym komforcie. Warto przyjechać do Olsztyna i zobaczyć, czy to jest miejsce, w którym czujemy się fajnie. Warto się sprawdzić, czy zawitać tu na dłużej.

Jeśli ten temat jest dla Ciebie ciekawy, to kliknij tu – to oryginalna strona (https://www.lazzonigroup.pl/pl/centrum-wiertarskie-start-cnc-ii.html), która także posiada absorbujące informacje.

Najlepiej więc pierwszy raz przyjechać na wakacje, a potem już przedłużać swoją obecność w tym mieście. Może to będzie nasze miejsce na resztę życia?

(czytaj)