Czym trudni się grafologia?

Osobowość każdego człowieka możesz wyczytać na wiele sposobów. Jednym z nich jest zbadanie naszego pisma. Zajmuje się tym konkretna dziedzina psychologiczna, którą jest grafologia.

Grafolog

Autor: 24oranges.nl
Źródło: http://www.flickr.com

Analiza pisma ręcznego, czyli grafologia to dziedzina, jaka znalazła zastosowanie między innymi w dziale kryminalnym. Analiza pisma ręcznego pozwoli chociażby na wykonanie portretu psychologicznego przestępców. Dokonując analizy grafologicznej zawiera wiele cech charakterystycznych, jakimi wyszczególnia się pismo wszystkich nas. Nie znajdzie się 2 osób, którzy piszą w identyczny sposób.

Każdy z nas stawia znaki rozmaitej wielkości, różnie się także kąt nachylenia znaków, każdy z nas zachowuje również inne odstępy między znakami i wyrazami. Nie wszystkie analizy sporządzone przez biegłego specjalistę od grafologii będą wykorzystywana na rozprawie sądowej niejako dowód. By przeprowadzona przez grafologa analiza mogła zostać uwzględniona przez są konieczna jest weryfikacja opinii grafologicznej. Stosowana weryfikacja opinii grafologicznej dokonywana jest przez specjalistów od grafologii wpisanych na listę biegłych sądowych.

Twórcami grafologii uznaje się Juliusza Crepieux-Jamin oraz Hipolita Michon.

Nie czekaj – tylko zobacz pełny raport (https://franklincovey.pl/produktywnosc/5d/), z którego dowiesz się mnóstwa ciekawych informacji w odniesieniu do tego tematu.

Analiza pisma manualnego wykorzystuje się nie tylko w dziel kryminalnym. Często tylko na bazie pisma udaje się ustalić, jakie uczucia towarzyszyły osobie piszącej dany tekst, jakie są jej zalety, a także wady. Na zasadzie ekspertyzy pisma specjalista od grafologii będzie mógł także stwierdzić, czy element został utworzony przez mężczyznę, lub przez kobietę. W zależności od tego, czy analiza pisma będzie kategorią psychologii, czy też kryminalistyki zależne jest od tego, jakie studia musi ukończyć grafolog.

Wykształcenie psychologiczne będzie niezbędne do uwzględnienia ekspertyzy pisma manualnego jako metody badawczej w dziale psychologicznym. Ale już grafolog-kryminalistyk nie ma potrzeby być również psychologiem. Nieważne czy pragniemy pracować na stanowisku jakim jest: grafolog-kryminalistyk, czy pragniemy też uwzględnić grafologię jako metodę psychologiczną konieczne jest uzyskanie bardzo szerokiej wiedzy z zakresu grafologii. Kilka uczelni w polskim kraju oferuje studia podyplomowe z zakresu grafologii.

Absorbujący artykuł? Jeżeli tak myślisz, kliknij bez ociągania ten odnośnik, gdyż w witrynie, którą tu odnajdziesz, także jest coś ciekawego!