Jak wybrać odpowiednią firmę kurierską na długi okres współpracy? Co wziąć pod uwagę? Czy cena powinna być najważniejszym kryterium?

W dzisiejszych czasach coraz szybciej rozwija się rynek usług kurierskich. Wiele z nas często wysyła coś swoim znajomym mieszkającym przykładowo za granicą – nie wspominając już o wielkich firmach lub sklepach online, które niemalże każdego dnia wysyłają kilkadziesiąt przesyłek. Czy korzystanie z usług kurierskich jest drogie i czy można na nim zaoszczędzić? Oto parę przydatnych porad.

Przesyłka kurierska

Autor: Carl Malamud
Źródło: http://www.flickr.com

Oprócz tego w małych miasteczkach nadanie paczki na pobliskiej poczcie będzie znacznie wygodniejsze, bo z reguły ona po prostu będzie blisko domu. Inaczej sytuacja się przedstawia w dużych miejscowościach, w których działają oddziały większości firm kurierskich działających na terenie naszego kraju. Tam nie będzie żadnego problemu aby podjechać do takiego oddziału i tam nadać wszystkie paczki kurierskie (na jego stronie), które się chce wysłać do odbiorców. Obecnie dla indywidualnych klientów ceny paczek są już praktycznie porównywalne z tym, co posiada w cenniku Poczta. Dodatkowo bardzo dużym plusem jest też to, że w razie potrzeby tani kurier krajowy może podjechać do domu i odebrać paczkę, przy firmach taka usługa to obecnie standard.

Samochód kuriera na ulicy

Autor: Ninian Reid
Źródło: http://www.flickr.com

Firmy kurierskie (sprawdź tę firmę) najczęściej pokazują swoim ewentualnym klientom ceny podstawowe, są one całkiem podobne w różnych miejscach.

Już istnieje autorska strona – kliknij w poniższy link, poczytaj treść i zostaw proszę swój komentarz. Będziemy usatysfakcjonowani.

Natomiast największe znaczenie mają dodatkowe koszty jak dopłaty za paliwo, lub też wysokie stawki poza najbliższą strefą. Na tego typu rzeczy powinniśmy zwracać uwagę przy podpisywaniu umowy, gdyż koszty te bardzo podnoszą cenę za usługę. Tak samo sytuacja wygląda gdy chodzi o ceny za paczki kurierskie w różnego rodzaju rozmiarach. Może się okazać bowiem, iż wysyłki o standardowych parametrach będą miały świetną cenę, natomiast za wszystko co będzie odbiegać od tych przyjętych rozmiarów będziemy musieli słono płacić. Z tego powodu zastanówmy się czy częściej nie zdarzają nam się właśnie przesyłki o innych niż standardowe rozmiarach by nie płacić za wysyłkę więcej. Tak samo przedstawia się to z wagą paczek. Z tego powodu sprawdźmy dokładnie warunki umowy.

Każdy spedytor posiada oddzielne opłaty za różne nietypowe sytuacje, i u niektórych wysyłka części samochodowych kosztować może naprawdę dużo. Przez to, że można będzie porównać na miejscu ofertę kilku kurierów i znaleźć najtańszą, oszczędza się nie tylko pieniądze, ale także czas niezbędny na szukanie. Kolejnym ułatwieniem jest możliwość sprawdzenia wszystkiego za pomocą strony internetowej i wstępne przygotowanie tam listu przewozowego. Potem wystarczy tylko pojawić się z zapakowaną paczką i ją w zasadzie od razu nadać.

Przeto też w trakcie wyboru należałoby trochę więcej czasu zadedykować na odkrywanie żebyśmy mogli wybrać firmę, jaka najbardziej będzie odpowiadać naszemu zapotrzebowaniu. Jeśli uczynimy to raz i solidnie wtenczas z pewnością będzie to dla nas pomocne na w rzeczywistości mnóstwo lat.