Domena internetowa – czym jest, jak dużo kosztuje i gdzie wolno ją zakupić?

Planując założenie strony internetowej czy też firmy w Necie konieczne jest posiadanie domeny internetowej. Domena internetowa to nazwa, pod jaką znajduje się Twoja strona internetowa, na przykład Jeśli prawidłowo napiszesz do wyszukiwarki internetowej nazwę domeny oraz naciśniesz Enter, otworzy się strona, którą reprezentuje właśnie ta domena. Domeny wyznaczają również adres poczty elektronicznej, przykładowo Posiadanie domeny jest konieczne, jeśli potrzebujemy działać w Necie.

korzystanie z internetu

Autor: Kevin Jarrett
Źródło: http://www.flickr.com
Wyróżniamy parę typów domen, które zdołają mieć różnorodne końcówki. W dzisiejszych czasach wyróżniamy takie końcówki jak na przykład pl., com., eu., oraz także końcówki nietypowe. Końcówki domen rozdzielają się na końcówki światowe, czyli internacjonalne, własne i funkcjonalne – . Koszt domeny zdoła być różnorodny, sporo zależy od tego, którą końcówkę wybierzemy, i także z jakiej oferty skorzystamy. Firmy zajmujące się sprzedażą domen posiadają zróżnicowaną propozycję, niektóre ceny zdołają być wyższe, inne natomiast niższe oraz bardziej interesujące.

Chcąc nabyć domeny, pożądane byłoby poznać się co najmniej z czterema – pięcioma propozycjami rozlicznych firm. Mnogość firm proponuje mniejsze ceny na pierwszy rok wykorzystywania domeny, ponieważ należałoby pamiętać, iż domeny trzeba regularnie, co roku przedłużać. Domeny krajowe kosztują mniej więcej 100 złotych rocznie, a domeny globalne – blisko 50 złotych rocznie.

Wybierając domenę, powinno się wyłonić fachowego a także zaufanego rejestratora, który do ogólnoświatowej bazy wprowadzi nas jako właściciela, zaś nie siebie. Zakładając stronę internetową, musimy także pamiętać, iż do jej działania nieodzowny jest serwer hostingowy.

Jeśli ten temat Cię zaciekawi, to z pewnością zainteresuje Cię także nowa wiadomość na to zagadnienie, ponieważ również posiada atrakcyjne informacje.

Niektóre firmy oferują serwer hostingowy z darmową domeną, która znajduje się już w cenie oferty. Pożądane byłoby poznać się z takimi propozycjami. Od momentu połączenia domeny z hostingiem, rozpocznie ona wyświetlać się w Internecie w ciągu 48 godzin.