Jeżeli w najbliższym czasie zamierzasz nabyć pewne zwierzę udomowione – warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu do przyjęcia nowego lokatora i członka rodziny.

Teraz – nabywanie zwierzęcia domowego stało się normalnością, a sklepy zoologiczne cieszą się sporą popularnością. Stworzeniom ofiaruje się sporo zaangażowania, zarówno w mediach, jak i realnym byciu. Tworzy się specjalistyczne kanały edukacyjne i rozrywkowe, budujemy schronienia, aktywizujemy fundacje i stowarzyszenia. Sporo pracy wkłada się również na kampanie przeciw przemocy zastosowanej na wszelkich organizmach żywych. Zwierzę w domu stało się nie tylko atrakcją, ale postacią adopcji, ratunku, wspierania dla krajowej fauny.

Pies

Autor: Christopher „Rice”
Źródło: http://www.flickr.com

Należy na starcie uświadomić sobie, iż wychowywanie któregokolwiek zwierzaka w gospodarstwie domowym, związane jest z konkretnym obowiązkiem. Psy, koty, albo nawet akwariowa ryba winna być potraktowana , jako kolejny członek rodziny , a tym samym lokator pomieszczeń domowych. Trzeba zatem – tak jak przygotowujemy się na przybycie małego potomstwa – zadbać o stosowne warunki dla milusińskiego.Powszechnym zwierzęciem domowym jest pies. To zwierzę bywa także najlepiej dostępne w polskim państwie i sprawi najwięcej radości. Jeżeli zamierzasz w najbliższym okresie czasu sprowadzić do domu psa – winno się (sprawdź to) zaopatrywać w parę koniecznych gadgetów. W zależności, czy zostanie to szczeniak, czy pies ośrodka dla zwierząt – należy nabyć, bądź pożyczyć legowisko dla szczeniaka, lub legowisko dla dużego psa.

Pies musi posiadać własne umiejscowienie, w którym będzie czuć się indywidualnym jego właścicielem. Dodatkowo – powinno się zorganizować parę psich zabawek, przedmiotów, jakie uproszczą zaprzyjaźnianie się z milusińskim, jak i naukę lepszych nawyków i domowych tradycji. Prócz tego, konieczna będzie profesjonalna smycz, a również akcesoria, takie jak miski, poidła, woreczki na odchody, zwierzęca karma itp. Wiele z niezbędnych produktów mamy mozliwość pożyczać, albo kupować w punktach sprzedaży używanej. Powinno się zatroszczyc się o stosowne standardy dla własnego zwierzęcia w domu i starać się o jego wygodę w środowisku i lokalizacji zamieszkania.