O czym trzeba pomyśleć, jeśli zdecydujemy się na psa w domu?

W momencie, gdy decydujemy się na wzięcie do domu psa, powinniśmy być świadomi, że czeka nas wiele zmian. Będzie to wyzwanie nie tylko dla nas, lecz również dla samego zwierzaka. Trzeba bardzo dokładnie przemyśleć tę kwestię i przedyskutować ją z domownikami. Przede wszystkim niezbędne jest wytłumaczenie dzieciom, że nie będzie to nowa zabawka, lecz żywe stworzenie. Każdy powinien mieć poczucie obowiązku wobec nowego lokatora oraz starać się zapewnić mu jak najlepsze warunki.

York

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: psy, york, rasy

Są pewne sprawy które musimy bardzo dobrze przemyśleć. Tym, co jest kluczowe, jest oczywiście wybór odpowiedniej rasy. Jeśli jesteśmy osobami samotnymi i mieszkamy w bloku, niewątpliwie powinniśmy zrezygnować z dużych psów. Nie dość, że dla takiego zwierzęcia przebywanie na tak ograniczonym metrażu będzie uciążliwe, to i my sami możemy sobie nie dać rady w opiece nad nim. O wiele lepiej będzie w takiej sytuacji zdecydować się na pupila o mniejszych rozmiarach, który lepiej odnajdzie się na ograniczonej powierzchni. Jeżeli natomiast posiadamy dom z ogrodem, wówczas nie musimy się ograniczać co do samej wielkości psa. Należy się jednak zorientować przynajmniej w podstawowych cechach rasy, jaka nas interesuje. Jeśli na przykład mamy piękny ogród i nie chcemy, aby został zniszczony, to zdecydowanie powinniśmy zdecydować się na rasę o łagodnym usposobieniu, bez tendencji do uciążliwego kopania dołków. Dodatkowo oczywiście obecność dzieci w domu w pewnym stopniu ogranicza wybór rasy psa. Zależnie od ich wieku trzeba rozważyć psy łagodne i łatwo nawiązujące kontakt z maluchami, nie stwarzające dla nich żadnego niebezpieczeństwa.

Kiedy już wybierzemy, jakiego konkretnie psa weźmiemy do domu, musimy wyposażyć się w podstawowy asortyment. Co najważniejsze, trzeba przygotować zwierzęciu miejsce wypoczynku. Naturalnie legowisko dla szczeniaka może być niewielkie, i będzie ono czymś przejściowym, z czego pies wyrośnie. Kilkumiesięczny psiak, rasy np. owczarek niemiecki kilkukrotnie różni się rozmiarem od dorosłego już psa.

Czy ten komentarz z witryny (http://www.zleceniomat.pl/cennik-montazu-i-podlaczenia-rozdzielni.html) namówił Cię do napisania swej opinii? Szalenie nam przyjemnie. W takim razie nie czekaj i napisz coś!

W przypadku tego typu ras zdecydowanie musimy pamiętać, że w przyszłości będziemy musieli nabyć legowisko dla psa xxl. Podobnie sprawa wygląda z miskami, szczeniaka zadowolą niewielkie talerzyki, podczas gdy dorosłe psy, szczególnie dużych ras, będą wymagały obszerniejszych pojemników. Oczywiście warto wyposażyć się w akcesoria takie jak obroża, smycz i kaganiec dla dorosłego psa. Będą one szczególnie użyteczne nie tylko na spacerach, ale także na przykład na wizycie u weterynarza.

Jeżeli zorganizujemy wszystkie opisane powyżej kwestie, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż będziemy wystarczająco przygotowani na przyjęcie do domu nowego mieszkańca – psa. Wiadomo jednak, iż nawet najbardziej szczegółowe instrukcje nie wystarczą, i dopiero faktyczna obecność pupila w domu pokaże nam w praktyce, na czym polega opieka nad zwierzęciem. Bez wątpienia jednak, jeżeli tylko poświęcimy mu wystarczającą ilość uwagi, zostanie on naszym przyjacielem na wiele kolejnych lat!