Co zrobić, aby odnieść sukcesy w rozwoju firmy?

Przede wszystkim, aby firma osiągnęła sukces musi się rozwijać. Nie zawsze jednak właściciel firmy posiada na ten cel odpowiednie środki. Jak można je zdobyć?

Internet - landszaft

Autor: Christoph Scholz
Źródło: http://www.flickr.com
landszaft - Internet

Autor: Christoph Scholz
Źródło: http://www.flickr.com

Rozwiązaniem, z którego warto skorzystać są dotacje z puli Funduszy Europejskich, przyznanych Polsce na lata 2014-2020. Na takie dotacje w pierwszej kolejności liczyć mogą firmy, które planują prace rozwojowe oraz badawcze.

Zaintrygował Cię omawiany post i musisz znaleźć analogiczne teksty? Kliknij zatem ten odnośnik i sprawdź więcej porad pod linkiem.

Instytucją odpowiedzialną za udzielanie wsparcia przedsiębiorcom w tej dziedzinie jest NCBiR. Dofinansowanie dla firmy z tego źródła nie może przekroczyć 50 mln euro. Poza Funduszami Europejskimi istnieje również szereg programów, które pomagają przedsiębiorcom w rozwoju firmy. Można wymienić cztery kategorie takich programów – pieniądze na start firmy dla osób pracujących, środki na start firmy dla bezrobotnych, środki dla nowych firm i pieniądze dla przedsiębiorstw starszych niż rok. Ponadto, zawsze dobrym sposobem dla pozyskanie środków dla swojej firmy (polecamy https://www.forsel.pl/kredyty-dla-firm/kredyt-inwestycyjny) będzie znalezienie inwestora, który wierzy w nasz pomysł oraz zechce zainwestować pieniądze, oczywiście w zamian z jakiej korzyści. Dotacje na innowacje i wszelkie inne wymienione formy zdobywania środków warto rozważyć przed wzięciem kredytu na rozwój przedsiębiorstwa.

By postawić sobie cele rozwoju własnej firmy musimy wiedzieć z czym startujemy. Między innymi do tego służy wycena firmy. By wiedzieć czy otrzymana przez nas propozycja dotycząca na przykład sprzedaży udziałów jest dla nas korzystna, powinniśmy określić wartość firmy. Wycena przedsiębiorstwa lub udziałów spółki jest koniecznym działaniem do określenia godziwych aktywów oraz stosowane jest też trakcie dokonywania zmian struktur prawnych firmy, a ponadto wykorzystywana jest do przygotowywania sprawozdań finansowych. Poza tym, wycena firmy może być także czynnikiem zabezpieczeń udzielanego przez bank kredytu. Musimy mieć na uwadze, że by taka wycena posłużyła nam w odpowiedni sposób oraz mogła przyczynić się do rozwoju firmy powinna być wykonywana przez fachowca, ponieważ istnieje wiele metod wyceny dobieranych na przykład ze względu na cel.

W internecie bez trudu znajdziemy kontakt do firmy, która specjalizuje się w tego rodzaju wycenach. Oczywiście najlepsze efekty daje współpraca ze stałym doradcą, który w pełni rozumie na czym polega prowadzony przez nas biznes, ma dostęp do wszelkich istotnych danych i mamy się pełne zaufanie.