O jakich rzeczach pamiętać urządzając miejsce do pracy? Co jest najbardziej istotne?

Urządzanie przestrzeni na warsztat to duże wyzwanie. Przecież musi to być przestrzeń wygodna, idealnie rozplanowana, musimy się tam czuć jak najlepiej, odczuwać swobodę oraz mieć wystarczająco dużo miejsca by pracować. W jaki sposób to zrobić?

Wszystko zależy od wykonywanego zajęcia oraz od tego co robimy. Zajęcia rzemieślnicze są naprawdę różne. Dla jednych potrzebujemy więcej, a dla innych mniej miejsca. Tym bardziej ostatnio w dobie powracania do łask starych zawodów, dużo osób jest na etapie tworzenia swoich warsztatów. Ważne byśmy mieli wystarczającą ilość przestrzeni. Jak tworzymy jakieś rękodzieła najczęściej dobry jest układ jeden albo dwa stoły warsztatowe na środku dużego pomieszczenia. Powinniśmy mieć swobodę ruchów by być w stanie się dowolnie przemieszczać wokół nich. Tego typu ustawienie będzie wygodne kiedy na przykład zajmujemy się renowacją mebli, lub stolarką. Umieszczenie tego typu przedmiotu na podwyższeniu sprawia, iż mamy do niego swobodny dostęp z każdej strony i nie musimy się do niego schylać. Można pracować w pozycji wyprostowanej.

przemysł - obrazeczek

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com

Przyda nam się trochę przestrzeni do przechowywania różnych narzędzi, surowców, gotowych artykułów albo takich nad, jakimi właśnie pracujemy. W takiej roli doskonale sprawdzą się regały magazynowe poustawiane pod ścianą. Takie najprostsze nie kosztują aż tak dużo, można je dostać w wielu marketach budowlanych. Jednak jeżeli chcielibyśmy zainwestować w porządniejsze bez problemu znajdziemy je w specjalistycznych sklepach zajmujących się wytwarzaniem tego typu mebli.

Jeśli niniejszy artykuł Cię interesuje, to kliknij ten odnośnik – znajdziesz tam unikalny serwis www, który zapewne uznasz za godny uwagi.

Przestrzeń warsztatowa nie może istnieć bez wzorowego porządku. Musimy wiedzieć co i gdzie schowaliśmy, na której konkretnie półce, by móc to szybko odnaleźć. Nie możemy dopuścić do sytuacji gdy dłużej zajmuje nam szukanie rzeczy aniżeli ich tworzenie. Ważne ażeby po skończeniu zajęć dokładnie wyczyścić narzędzia oraz miejsce pracy. Przez to narzędzia oraz sam warsztat (zobacz sklepmardrew.pl) będą nam dłużej służyły. Nie zniszczą się za szybko. Sprawi to również, że kolejnego dnia z ochotą zaraz zabierzemy się za nasze zajęcia, a nie będziemy musieli zaczynać dnia od sprzątania. W innej sytuacji gdy już wyczyścimy wszystko oraz doprowadzimy do porządku okaże się, że już nie mamy siły na nasze zajęcia.