Asortyment gitarowy – dobór właściwych akcesoriów dla Twojej gitary

Każdy rozpoczynający własną podróż z gitarą, na początku zaopatruje się w najzwyklejszą gitarę akustyczną. Dopiero z czasem, gdy zaczynamy na poważnie myśleć o tworzeniu własnej muzyki albo graniu w bardziej zawodowym stylu, chcemy poszerzać swój gitarowy asortyment.

rzut - sport

Autor: Miguel Discart
Źródło: http://www.flickr.com

Stacjonarnych sklepów ze sprzętem muzycznym jest coraz mniej. W większym mieście, można jeszcze wynaleźć jeden czy trzy sklepy ze sprzętem muzycznym, lecz w mniejszych miejscowościach są one już bardzo rzadko. Zwiększył się natomiast rynek muzyczny w sieci. Sklepów on-line jest dużo, tak samo jak ofert sprzedaży sprzętów używanego. Wciąż jednak to nie to samo, co wejście do placówki stacjonarnej, uzyskanie porady od obeznanego pracownika, sprawdzenie sprzętu, wypróbowanie go przed dokonaniem zakupu.
Każdy zaczynający gitarzysta, musi być w posiadaniu kilku kabli gitarowych. Jest to jedno z najważniejszych dodatków, potrzebne równie mocno, jak sama gitara albo wzmacniacze gitarowe. Jakość takiego przewodu jest niezwykle ważna, nawet jeśli jeszcze nie umiemy wyłowić uchem delikatnych zmian w dźwięku. Po pewnym czasie zaczniemy je słyszeć. kable instrumentalne są osiągalne w różnych długościach i grubościach. Nie powinno się kupować ani kabli zbyt krótkich, ani zbyt długich.

Jeśli ten artykuł jest według Ciebie wartościowy to sprawdź serwis (https://e-hunter.pl/transportery-dla-psow), w którym przeczytasz tego typu informacje. One na pewno będą dla Ciebie przydatne.

Najlepsze są kable mierzące 3-6 metrów. Grubość tymczasem ma większe znaczenie, ponieważ tylko właściwie gruba warstwa ochronna, ochroni kable instrumentalne przed uszkodzeniami mechanicznymi, kiedy będą wielokrotnie zadeptywane, przyciskane drzwiami oraz tym podobne.
Kolejną kwestią są końcówki. Kable instrumentalne możemy dostać z końcówkami złamanymi lub prostymi. Powinno się je dopasować do posiadanego sprzętu. Zaleca się kupno kabla z prostą wyjściówką, ponieważ wzmacniacze gitarowe są zróżnicowane, ale częściej nie będzie do nich pasowała wyjściówka złamana, natomiast prosta pasuje zawsze.
Jeśli zaś idzie o wzmacniacze gitarowe, dobrze jest zobaczyć opinie o producentach w Internecie lub poradzić się na portalach dla muzyków. Nie jest to tani sprzęt muzyczny, ale jeżeli fantazjujemy o udzielaniu się w grupie muzyków, jest on niezbędny. Sprzęt ten pozwala na wybicie gitary przez dźwięki innych instrumentów, a dzięki temu nie jest ona całkowicie zagłuszona.

Każdy muzyk zdaje sobie sprawę z istotności jakości akcesoriów muzycznych. Przy większej części z nich nie wolno sknerzyć, ponieważ potem opłacimy to podwójnie. Zainwestowanie w dobry sprzęt zawsze się opłaca, dlatego zakupy poprzedź szczegółowymi poszukiwaniami.