Czym zajmuje się i jak funkcjonuje biuro rachunkowe Legnica?

Wielu przedsiębiorców trudni się pracami rachunkowymi. Jednak za sprawą biur rachunkowych ich praca może okazać się lżejsza.

Księgowa Legnica to wybitnie pokaźna gama ofert. To zatem pokaźne spektrum działań podejmowanych przez Biuro rachunkowe Legnica, po to by sprostać o wymaganiom klientów.

Biuro rachunkowe - księgowa w Legnicy

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

Biuro Rachunkowe Legnica oferuje kompleksową obsługę w zakresie księgowości, jak również kadr i płac dla przedsiębiorców o różnorakim profilu swojej działalności i przeróżnej formie prawnej. Klientami biura rachunkowego mogą być zarówno małe jednoosobowe firmy opodatkowane w sposób zryczałtowany, jak również spółki prawa handlowego. W biurze rachunkowym można załatwić większość formalności powiązanych czy to z założeniem, późniejszym prowadzeniem albo likwidacją każdej firmy. Księgowość Legnica gwarantuje swoim nabywcom konsulting i reprezentację przed urzędami np. w przypadku sprawdzania organów podatkowych jak również kontroli skarbowej. Wtedy pracownicy biura biorą w nich czynny (zobacz czynny żal elektronicznie) udział. Współpracujące z biurami kancelarie prawne, radcowskie, biegli rewidenci oraz specjaliści z zakresu BHP rozszerzają spektrum proponowanych przez nie usług.

Usługi księgowe i rachunkowe zawierają np. przygotowywanie ksiąg handlowych, podatkowej księgi przychodów, jak również rozchodów oraz ryczałty, robienie rejestrów VAT zakupów i zbycia oraz przygotowywanie ksiąg środków trwałych oraz ewidencji wyposażenia. Ponadto do ich funkcji należy ustalanie podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym, zliczanie wysokości zobowiązań podatkowych, robienie i dostarczanie do Urzędu Skarbowego pism miesięcznych, różnych plików oraz korekt dokumentów, wykonywanie informacji podsumowujących oraz ich korekt, jak również rozliczenie roczne właściciela firmy i reprezentowanie podatnika przed organami skarbowymi, kontroli skarbowej i ZUS oraz (odwiedź serwis) zamiany informacji w Urzędzie Skarbowym i ZUS. Dodatkowo biura wykonują sporządzanie konkretnej dokumentacji podatkowej oraz konsultacje i rady księgowe.

Natomiast zakres obsługi kadrowo-płacowej zawiera: wyliczanie płac oraz przygotowywanie list płac w zgodzie z panującymi ustawami, przygotowywanie oraz przekazywanie rozliczeń i deklaracji do Urzędu Skarbowego i ZUS, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń konkretnych pracowników oraz przygotowywanie rozliczeń rocznych pracowników, przygotowywanie świadectw pracy, a także sporządzanie dokumentów o osiągniętych dochodach i czuwanie nad pracami pracodawcy z obszaru prawa pracy. Dodatkowo zawiera jeszcze sporządzanie raportów i analiz dotyczących wynagrodzeń.