Trzeba to przyznać, że najdogodniejsze są domowe sposoby. Widać to przy okazji najprostszych prac

Od czasu do czasu jesteśmy w całkowitej rozterce, bo nie możemy sobie radzić z konkretną sprawą. Tak jest z określonymi zagadnieniami, szczególnie tymi, z którymi stykamy się każdego dnia – jak w domu. Co wówczas zrobić? Może się wydawać, że najdoskonalsze rezultaty przynoszą porady domowe, takie uczone z pokolenia na pokolenie, najlepiej zaś to widać na przykładzie usuwania plam. Zresztą, zobaczcie sami.

Pranie

Autor: erizof
Źródło: http://www.flickr.com
Usuwanie plam przy użyciu wywabiaczy, często pozostawia ślady, dlatego od razu po usunięciu zaleca się wysuszenie tego miejsca nie za gorącym powietrzem z suszarki do włosów. Usuwanie plam za pomocą rozpuszczalnika, musi być wykonane dokładnie. Należy zwracać uwagę, by rozpuszczalnik był także dokładnie usunięty, w przeciwnym wypadku na około uwalnianego od plamy miejsca utworzy się zaciek , czyli tzw.

Nie wiesz, czy proponowany artykuł jest tym, czego poszukujesz? Odpowiedź brzmi: tak – ponieważ te przydatne notatki (multibed.pl/czym-jest-inwestycja-w-mieszkanie-pod-wynajem/) zawierają przydatne dane. Wejdź tutaj i przekonaj się sam.

otoczka – .

Usuwanie plam z atramentu jest możliwe poprzez zamoczenie tkaniny w gorącej wodzie z solą, a potem polanie plam spirytusem. Do usuwania tych plam można użyć również soku z cytryny. Jeżeli plamy są na wykładzinie, to mamy szansę je wywabić wylewając na nie mleko a następnie sól kuchenną. Po godzinie przejechać wszystko mokrą gąbką. Świeże plamy na dywanie należy szybko przysypać grubo solą i zostawić na kilka godzin. Sól powinno się wymieniać co jakiś czas na czystą. Na koniec zmyć wodą mydlaną. Tkaniny można namoczyć w gorącym mleku i uprać w ciepłej wodzie z mydłem, a w razie trudnych plam do prania dodać nieco spirytusu mydlanego. Plamy z mebli możemy usunąć bez problemu sokiem z rabarbaru.

Suszące się ubrania

Autor: Denis Postle
Źródło: http://www.flickr.com

Usuwanie plam z buraczków wykonujemy wycierając je błyskawicznie wilgotną gąbką lub wypłukiwanie w zimnej wodzie i namaczanie całą noc. Niwelowanie plam jest dobre również jeśli wetrzemy nierozcieńczony detergent i będziemy płukać. Wilgotną jeszcze plamę trzeba posypać boraksem i polewać gorącą wodą. Wywabianie plam z buraczków już zaschniętych, można dokonać poprzez płukanie w zimnej wodzie, a następnie posypanie ich boraksem i zostawienie na około 8 godzin.

wywabianie plam od cukru karmelowego ma szansę stać się trudne jeśli będziemy zostawiać je na dłuższy czas bez ich usunięcia z tkaniny. Również zaschnięte plamy są trudniejsze do usunięcia, dlatego najlepiej jest jeszcze nowe plamy wypłukać w zimnej wodzie z płynnym detergentem , a gdy to niezbędne jeszcze w rozcieńczonym perhydrolu.