Parę przydatnych informacji o technikach stosowanych przy przesadzaniu dużych drzew.

Sadząc małe drzewo musi się czekać co najmniej kilka, a w przypadku wielu gatunków nawet kilkanaście lat, nim osiągnie ono odpowiednio duże rozmiary. Jeśli ktoś posiada jakąś wizję własnego ogrodu i istotną rolę pełnią w niej jakieś drzewa, to musi mieć świadomość tego, że tak naprawdę za jakiś czas czasie one urosną i wyglądać będą całkowicie inaczej niż wtedy, gdy się je sadziło.

firma - fotka

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com

Lecz jeżeli ktoś chciałby mieć od razu zrobione wszystko w taki sposób jak sobie wymarzył, to ma jeszcze jedną opcję, którą jest przesadzanie dużych drzew. Jak się okazuje używane aktualnie metody pozwalają na przeniesienie drzewa mającego dowolną wielkość. Oczywiście wiązać się to będzie z dość dużymi wydatkami, ponieważ im większe drzewo, tym będzie potrzebować więcej pracy i odpowiednich narzędzi.

Będzie nam przyjemnie, jeżeli przeznaczył kilka Twoich chwil i przeczytał kolejny artykuł na podobny temat. Pod widniejącym linkiem czeka na Ciebie ciekawy artykuł (https://projektoskop.com.pl/panele-na-wysoki-polysk-jak-uzyskac-olsniewajacy-efekt-we-wnetrzu/).

Lecz nie ma żadnego problemu, aby dać sobie radę z dowolną wielkością, a technika ta jest coraz bardziej popularna. Wynika to z tego, że w przypadku konieczności usunięcia jakiś drzew, na przykład z terenu budowy, taniej je będzie przenieść w inne miejsce, niż wycinać.

firma - ogląd

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
firma - malowidło

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com

przesadzanie drzew Poznań wykonywane jest przez wyspecjalizowane firmy, dysponujące koniecznym wyposażeniem oraz sprzętem. Najlepszą porą, w jakiej zrealizować można tę operację, będzie wiosna i jesień, ponieważ właśnie wtedy jest mniejsze parowanie wody z roślin.

Aby znaleźć ciekawe treści w internecie, to na początku kliknij w odsyłacz mieszczący się tu i przejdź dalej (https://www.autopart.pl/oferta/akumulatory-osobowe-i-dostawcze/galaxy-gold) – zapewne nie pożałujesz.

Zrobienie przesadzania latem także jest możliwe, lecz będzie wymagać dużo więcej zabiegów i podlewania, większe może być również ryzyko, że jednak coś się może nie udać. Niektóre z gatunków drzew należy do przesadzania przygotować odpowiednio wcześniej, polega to tym że się je okopuje kilkanaście miesięcy wcześniej, żeby zagęścić bryłę korzeniową.

Sama operacja polega na zrobieniu odpowiednią przesadzarką dołu w docelowym miejscu, wyjęciu samego drzewa i umieszczeniu go w przygotowanym wcześniej miejscu. Dzięki zastosowaniu tej samej maszyny bryła korzeniowa świetnie spasuje w nowym miejscu, co znacząco zwiększa szanse sukcesu. Po zrobieniu przesadzenia należy drzewo w nowej lokalizacji odpowiednio podlewać, zwłaszcza istotne jest to na samym początku.