Czym należy się sugerować podczas szukania polisy mieszkania i samochodu?

W współczesnych czasach ludzie dość niechętnie ubezpieczają się. Wpływają na to przede wszystkim duże składki ubezpieczeniowe. Należy jednak mieć na uwadze to, że posiadanie porządnego ubezpieczenia samochodu i mieszkania ma dużo korzyści, które mogą uprościć nam życie w przypadku niespodziewanych losowych wypadków. Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie i czym się kierować podczas jego wybierania?

odbitka - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Podstawowa reguła jest wyjątkowo prosta – najtańsze to nie oznacza najkorzystniejsze. Kupując najtańsze oc samochodu musimy mieć na uwadze to, że polisa może nie pokryć wszystkich szkód powstałych w czasie kolizji spowodowanej z naszej winy. Najtańsze OC w życiu prywatnym może być natomiast za niskie, aby zwrócić nam za szybę sąsiada zbitą przez nasze dziecko. Analogicznie sytuacja wygląda w wypadku mieszkania (co to ocieplanie poddasza) – ubezpieczenie z niską składką może nie przewidywać wszystkich niespodziewanych wypadków, a co za tym idzie – ubezpieczyciel może nie zapłacić za straty powstałe np. na skutek zalania mieszkania sąsiadów. Jeśli nie chcemy zapłacić dużo, a równocześnie interesuje nas pełne ubezpieczenie mieszkania ranking najkorzystniejszych ofert otwierają łączone polisy, czyli kupowane w komplecie – np. ubezpieczenie samochodu i mieszkania kupowane u tego samego towarzystwa ubezpieczeniowego. Jeśli z kolei chcemy kupić najprostsze i najtańsze ubezpieczenie mieszkania ranking w ogóle nie jest nam potrzebny, gdyż takie ubezpieczenia ma w swojej ofercie każdy ubezpieczyciel. Wybierając polisę należy również patrzeć na to, jakie ulgi nam przysługują – brak wcześniejszych szkód lub uiszczenie całej kwoty w jednej racie (zobacz kliknij po szczegóły) mogą spowodować, że zapłacimy dużo mniej, ciesząc się pełnym pakietem usług. Ważne jest też, żeby porozmawiać o polisie z kilkoma agentami – da nam to możliwość wybrania najkorzystniejszej oferty.

Powinniśmy być świadomi tego, że wypadki zdarzają się każdego dnia i nie mamy na to żadnego wpływu. Opłaca się więc zatroszczyć o siebie, kupując korzystne ubezpieczenie. Pozwoli nam to w spokoju cieszyć się każdym kolejnym dniem i zapomnieć o niemożliwych do przewidzenia kłopotach.