Jak rozpoznać dobrego doradcę finansowego?

Doradcy finansowi dopomagają w korzystnym zarządzaniu kapitałami. Ich porady przydadzą ci się, kiedy nie masz czasu, i na chodzenie po bankach oraz porównywanie ofert finansowych. W jaki sposób znaleźć dobrego doradcę finansowego? Zanim postawisz na daną osobę albo firmę, sprawdź szczegółowo, czy jest kompetentna.

Doradca finansowy

Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety, na rynku nie brakuje nieuczciwych profesjonalistów a także zwyczajnych oszustów. Zacznij od niezobowiązujących spotkań z paroma konsultantami z rozmaitych firm. Pewnym źródłem będzie jednak przyjaciel, jaki już korzystał z usług doradcy. Być może zarekomenduje ci wypróbowanego profesjonalistę.

Na spotkaniu wybadaj profesjonalizm doradcy. Nierzadko jego pensja jest uzależniona od ilości sprzedanych usług, zatem będzie próbował wcisnąć ci byle co, byleby zarobić. Dobry profesjonalista bada indywidualne potrzeby swojego klienta i wówczas dobiera dla niego produkt. Upewnij się także, czy wyselekcjonowana przez ciebie firma jest niezależna, zatem czy jej właścicielem nie jest żaden bank czy inna instytucja finansowa oraz czy ma w swej ofercie duży przekrój produktów finansowych, rozlicznych instytucji (sprawdź ciekawą ofertę na).

Doradca finansowy powinien dopytać się szczegółowo o twoje finanse – . Ty też nie bój się pytać o wszystko. Pamiętaj, iż jego argumenty powinny być treściowe. Nie wierz konsultantom, którzy zbyt mocno napierają a także pokazują tylko jeden produkt.

Gdy przeczytasz już poniższy wpis, to dodatkowo zobacz też co zawiera porządna treść (https://www.adwokat-wroclaw.com.pl/odpowiedzialnosc-materialna-pracownikow), ponieważ przedstawia ona tak samo intrygujące kwestie.

Możesz wtenczas podejrzewać, że doradca nie będzie niezależny – polecamy.

Za rozmowę z konsultantem oraz radę nie płacisz. Przedsiębiorstwa doradztwa finansowego zyskują dopiero, jeśli wykupisz konkretny produkt. Stąd tak ważne będzie wyszukanie solidnego specjalisty, który poleci ci taką polisę bądź fundusz, na których nie stracisz. Nie dziw się, jeżeli po zwieńczeniu transakcji doradca poprosi cię o kontakt do twoich znajomych, by zaoferować im swe usługi. W taki właśnie sposób działają firmy doradztwa finansowego. Jeżeli rzeczywiście będziesz kontent z porad, możesz dać namiary znajomych, którzy potrzebują wsparcia specjalisty. Pamiętaj jednakże, że nie musisz tego czynić (sprawdź pełną ofertę w witrynie).

A co w przypadku problemów z dłużnikami? Nic skomplikowanego, starczy wbić w wyszukiwarkę wyrażenie: windykacja należności. Na pewno znajdziesz profesjonalistę, który Ci doradzi. Praca doradcy jednakże nie kończy się na wyborze produktu oraz sfinalizowaniu transakcji. Rzetelny doradca powinien mieć kontakt (polecamy notabene) z klientem przez cały czas. Powinien informować o sytuacji na ryku finansowym oraz ostrzegać o niebezpieczeństwie.