Maksymalna jakość przy minimalizacji kosztów, czyli jak wybrać drukarkę

Pytaniem, na które powinniśmy sobie początkowo odpowiedzieć, jest pytanie: Co to w zasadzie jest „dobra drukarka”? Czym powinna się ona odznaczać, aby zasłużyć na to miano? Otóż dobrą drukarką jest ta, która przy jak najmniejszych kosztach zakupu i użytkowania, daje nam jak najwyższą jakość druku.

drukarka

Autor: Waag Society
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś na rynku powszechnie dostępne są dwa rodzaje drukarek: drukarki atramentowe i drukarki laserowe. Pierwsza z nich do drukowania wykorzystuje tusz barwnikowy lub pigmentowy (zobacz), poprzez wystrzeliwanie maleńkich kropel barwnika przez mikroskopijnych rozmiarów dysze zrobione w głowicy przechodzącej nad kartką papieru.

Jej zaletami są niższe koszty kupna zarówno drukarki jak i wkładów atramentowych, natomiast wadami: niewielka wydajność barwników i gorsza jakość druku, w porównaniu z drukarką laserową. Drukarka laserowa do wydruku wykorzystuje, jak łatwo odgadnąć, laser. W tym przypadku polega on na umieszczaniu na kartce papieru cząstek tonera (barwnego proszku, w skład którego wchodzą kuleczki: większe szklane i mniejsze, właściwie zabarwione, z żywicy termoplastycznej). Drukarka laserowa charakteryzuje się wyjątkowo wysoką jakością druku, który pod wpływem wody nie rozpływa się (w odróżnieniu od wydruku atramentowego), niestety koszt jej zakupu i kupna akcesoriów jest większy od kilkudziesięciu, do nawet kilkuset złotych, jednak musimy je wymieniać dużo rzadziej niż wkłady w drukarkach atramentowych – .

tusze

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Co w takim razie zrobić, żeby ograniczyć koszty? Na rynku, przede wszystkim rynku internetowym, możemy znaleźć wiele punktów, w których możemy nabyć tanie taśmy do drukarek i faksów. Zwykle są to zamienniki, jednak czasami możemy znaleźć również akcesoria oryginalne w dobrych cenach.

Jedyne, co musimy wiedzieć zanim przystąpimy do poszukiwania, to na jakim tuszu/tonerze drukuje nasze urządzenie. Później wchodzimy na konkretny sklep internetowy bądź po prostu wpisujemy odpowiednią frazę w wyszukiwarkę i w kilka chwil znajdujemy mnóstwo korzystnych ofert.

Bardzo ciekawią nas Wasze oceny. Czy masz wątpliwości? (http://mcrsklep.pl/pl/systemy-natryskowe-ogniochronne-i-akustyczne) Jeśli tak, to zapraszamy do kontaktowania się. Z przyjemnością ustosunkujemy się do każdej wiadomości.

To , które urządzenie wybierzemy, jest już naszym indywidualnym wyborem. Należy przemyśleć, w jakim celu chcemy używać drukarki i jak wysokie koszty chcemy ponieść. Na pewno większą swobodę i wygodę użytkowania daje nowocześniejsza drukarka laserowa, natomiast jeśli chcemy drukować głównie dokumenty, to atramentowa powinna być wystarczająca.