Czemu należy zwiedzić Toruń? Jakie walory to miasto oferuje? Jakie ma zabytki?

Niewielu wie, ale Toruń, w przeciwieństwie do innych cudownych ośrodków miejskich jak Wrocław czy Gdańsk, nie uległ zniszczeniu w okresie Drugiej wojny światowej. Z tego względu zostało w nim wiele niezwykłych zabytków, jakie warto poznać.

zwiedzanie torunia jest prawdziwą przygodą, bo to miasto gwarantuje wiele walorów historycznych, tradycyjnych i architektonicznych. Każde jest naprawdę cenione. Faktycznie jeśli się uprzemy można zwiedzić najbardziej istotne miejsca w Toruniu już w jeden dzień, ale nie warto tak bardzo się śpieszyć, gdyż tym niezwykłym miastem powinniśmy się delektować.

Jeżeli masz możliwość zdobyć inne dane na opisywany temat, to skorzystaj z tego i kliknij na poniższy odnośnik i przeczytaj na stronie.

Nie dziwi więc, że jeżeli wycieczki toruń zasługuje na wartościową uwagę.

góry - image

Autor: Ziemowit Cabanek
Źródło: http://www.flickr.com

W mieście takim można zwiedzić najstarsze części miasta z licznymi, cudownymi zaułkami. To tak zwany Średniowieczny Zespół Miejski, a na niego składają się 3 najważniejsze elementy. Rozpoczynamy od Starego Miasta, jakie miejskie prawa zyskało w 1233 roku, idziemy dalej do Nowego Miasta, a w dalszej kolejności do Zamku Krzyżackiego, który został stworzony w połowie trzynastym wieku. Takie wszystkie części miasta mają łączną wielkość 36 hektarów, tam jest większość zabytków, które najlepiej poznać.

W Toruniu w każdym miejscu dostrzeżemy ślady gotyku, a nad wszystkim od ponad pięciuset lat czuwa duch Kopernika.

Podoba Ci się tego rodzaju artykuł? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tu – ta witryna (https://www.securityservice.pl/regulamin-parkingu/) też bez wątpienia przypadnie Ci do gustu!

Ten cały średniowieczny Zespół Miejski jest wpisany na listę UNESCO, co tylko potwierdza, jakiego rodzaju pozycję artystyczną i historyczną ma Toruń. Bez wątpienia, jeśli nigdy nie byliśmy w Toruniu warto bardzo szybko nadrobić taką zaległość, gdyż to jedno z bardziej pięknych miast w Polsce, czy nawet w Europie.