Grafologia oraz jej zastosowanie

Pomimo pozorów, grafologia nie należy do dziedzin prostych, jednak jest swoistym odłamem psychologii, która ma za zadanie ustalić m.in. związek pomiędzy grafizmem oraz osobowością określonych osób. Inaczej jest to technika projekcyjna, która posiada własne naukowe podstawy mogące wyrażać chociażby ekspresję oraz charakter pisma. Dodatkowo, grafologię można podzielić również na nieco inną kategorię – kryminalistykę, gdzie analiza próbek pisma ma za zadanie sprawdzić, czy istnieje związek osoby podejrzanej lub zaginionej z podanym odręcznie napisanym tekstem.

grafolog w Warszawie

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy grafolog (czytaj więcej) sprawdza zwykle m.in. nacisk pisma względem długopisu na kartkę, wielkość liter i ich pochylenie, a także odległości między literami, wyrazami, bądź wersami. Wszystko to – najprościej mówiąc – posiada podstawy w dziedzinie psychologii. Grafologia nazywana jest często błędnie pseudonauką i staje się w chwili obecnej obiektem krytyki, jednak wszelkie oskarżenia w większości przypadków jest nieuzasadniona. Grafolog może też sprawdzać grubość poszczególnych linii i rodzaj narzędzia, którym napisano dany tekst. Do nich z kolei zalicza się też choćby napisane groźby, samobójcze listy. Najczęściej najprościej mówi się, iż grafolodzy badają wszystko, co się da. W przypadku grafologii o charakterze kryminalistycznym podejrzany napisać musi odpowiedni tekst ręką lewą lub prawą, aby wykluczyć albo potwierdzić autorstwo odpowiedniej osoby.

Opublikowany się w innym tego typu portalu post bez dwóch zdań również Cię zaciekawi – to ważny tekst (http://www.komornikolesno.pl/) traktujący o prezentowanej sprawie.

W sprawie takiej jak wykwalifikowany grafolog warszawa (polecany) jest w posiadaniu najlepszych oraz najbardziej doświadczonych w tej dziedzinie, bez względu na sprawę, bądź okoliczności napisania odpowiedniego tekstu.

Grafologię obecnie studiować można w kilku polskich miastach na różnych uczelniach.