Jak najlepiej rozliczać PIT i komu ofiarować 1 procent? Co warto wiedzieć w tym temacie?

Rozliczenie PIT-u to nie jedynie obowiązek, o jakim musi pamiętać każdy z nas, chociaż jak wiadomo przez to w każdym roku wypełniamy tego rodzaju deklarację. Dzięki temu, iż można przeznaczyć jeden procent na konkretną charytatywną organizację, to automatycznie jesteśmy pomocny i to jak się zdaje jest w takim miejscu najistotniejsze. Niby taki suchy urzędowy dokument, a dzieje się dzięki niemu tak dużo dobrego. Dlaczego to takie niezbędne i jak wypełnić, aby przekazać 1%?

Chore dzieci grające na kosnoli

Autor: The Bakken Museum
Źródło: http://www.flickr.com

Jest sporo organizacji, jakie chętnie przyjmą od nas ten mały dar, jaki i tak nic nas nie kosztuje. Fundacja na rzecz dzieci zwłaszcza liczy na tego typu pomoc, ponieważ potrzeby są duże, więc i czym więcej osób przekaże jeden procent podatku, tym bardziej korzystnie. Tego rodzaju pomoc nic nie kosztuje, gdyż takie pieniądze i tak do nas nie wracają, tak więc można i należy pomagać. Jak przekażemy tego typu środki pieniężne, to możemy być pewni, że więcej dzieci będzie szczęśliwa, będą zagwarantowane ich podstawowe potrzeby.

Każdy choć z odrobiną dobrej woli powinien się na to zdecydować. Jak pragniemy szybko dać pieniądze to powinniśmy skorzystać z nowatorskich sposobów rozliczania. A jak pit przez internet jest najbardziej odpowiednim i najszybszym sposobem, na pewno zdecydowanie efektywniejszym niż sposób tradycyjny. Kiedyś musieliśmy wypełniać druki oraz popełniać przy tym błędy, obecnie wypełnianie online jest naprawdę intuicyjne oraz łatwe, że praktycznie nikomu to nie grozi. Każdy może sobie z tym dać radę, więc nie dziwi specjalnie, iż coraz większa ilość osób się na to decyduje.

Tak samo jeżeli mówimy o przekazaniu jednego procenta, to także jest to dziecinnie łatwe, ponieważ jest od tego jedno pole, w które wpisujemy organizację, na której konto należy przekazać tę drobną kwotę. Jak w tym roku przymierzamy się do wypełnienia PIT-u i jeszcze nie zdajemy sobie sprawę, jak planujemy to wypełnić, to z pewnością najkorzystniej jak wybierzemy wersję cyfrową, oszczędzimy sobie przy tym wielu kłopotów oraz zmartwień. Zwłaszcza, że wypełnianie online jest całkowicie darmowe, więc szkoda, jakbyśmy z tego nie skorzystali.