Jak powiększyć swą konkurencyjność na rynku pracy? Zainwestuj w mało znane języki albo zrób jakiś fajny kurs!

W dzisiejszych czasach konkurencja na rynku pracy jest wielka – nie da się zaprzeczyć, iż wcale nie jest łatwo dostać nieźle płatną pracę, gdyż zwykle o najlepsze stanowiska musimy konkurować z kilkunastoma czy nawet kilkudziesięcioma osobami o najwyższych kwalifikacjach. Jak więc zwiększać swoją konkurencyjność na rynku pracy? Dzisiaj podpowiadamy parę rozwiązań. Jeśli z nich skorzystasz, bez wątpienia będziesz miał znacznie lepszą pozycję wyjściową, co w niedługim czasie musi przełożyć się na o wiele lepsze zarobki!

japoński Wrocław

Autor: John Carkeet
Źródło: http://www.flickr.com

Ucz się dowolnego języka obcego!
W współczesnych czasach znajomość języków obcych wymagana jest praktycznie w każdej branży. Oczywiście bez wątpienia najbardziej standardowym językiem obcym jest angielski, zatem jeśli chcesz powiększyć swoją konkurencyjność na rynku pracy, powinieneś zainwestować także w znajomość innego języka. Jeśli chcesz mieć naprawdę wielki atut w ręku, wówczas bez wątpienia powinieneś zdecydować się na naukę jakiegoś mniej znanego języka – na przykład fantastycznym wyborem będzie niewątpliwie chiński (polecamy). Oczywiście jego uczenie się wymaga wielu wyrzeczeń oraz pracy, jednakże osoby znające biegle chiński są w stanie znaleźć naprawdę wyjątkowo dobre płatną pracę właściwie od ręki. Podobnie jeżeli chodzi o japoński wrocław (dowiedz się więcej) czy inne duże miasta mają właściwie przez cały czas świetne propozycje pracy dla ludzi ze znajomością tego języka. Oczywiście nie da się zaprzeczyć, iż uczenie się takiego mało popularnego języka wymaga znacznie więcej zapału, czasu i pieniędzy wydanych na naukę, jednak taka inwestycja niewątpliwie mocno się opłaca – jeśli będziesz znać chiński, wtedy to pracodawcy będą bić się o Ciebie.

Kursy doszkalające
Dodatkowo możesz postawić na wszelkiego rodzaju kursy dokształcające. Jeżeli już masz robotę, a jednocześnie mądrego szefa, wtedy będziesz mógł liczyć nawet na zwrot części kosztów takiego szkolenia – pracodawcy na pewno doceniają inicjatywę swoich pracowników i będą chętnie inwestować w ich rozwój. Szkolenia dadzą Ci nowe zdolności, które nie tylko zwiększą efektywność Twojej pracy, a jednocześnie będą znakomitym argumentem w Twoim ręku w czasie rozmów o Twej dalszej karierze w firmie oraz o podwyżce, którą zdecydowanie będziesz mógł dla siebie wynegocjować od szefa!