Czym jest story board oraz jakie są powody dla jakich potrzebujesz takiego rozwiązania?

Żyjemy w niezwykle dynamicznie działającej kulturze obrazkowej. Co to znaczy? Rzecz w tym, że to właśnie kanał wizualny, ogólnie pojmowany obraz zaczyna odgrywać coraz większą rolę w komunikacji i przekazie jak i odbiorze konkretnych treści. Całkiem normalny jest więc fakt ogromnej popularności serwisów jak na przykład YouTube bądź też Instagram, w których to właśnie obraz gra podstawową rolę. Format ten wygrywa także ze słowem pisanym – ludzie wolą oglądać coś niż o tym czytać. Wymaga to mniej wysiłku, czasu lecz bywa również niezwykle skuteczne w swoim działaniu.

rysunki na zlecenie

Autor: Richard Pearson
Źródło: http://www.flickr.com

W ostatnich latach całkiem popularne stały się tzw. storyboards (czytaj więcej), które możemy zauważyć prawie wszędzie, zaczynając od szkoleń z różnego zakresu po prezentacje biznesowe bądź też przez różnego typu materiały rozrywkowe.

Masz zamiar uzupełnić własną wiedzę z tego działu? Chcemy pomóc. Wystarczy wejść na nową stronę i tam dowiedz się więcej (https://www.progresdisplays.pl/rollupy/x-bannery) wiadomości.

Jest to swego rodzaju scenopis stworzony z obrazów, który niesie ze sobą określoną treść. Dzięki takiemu zabiegowi możemy streścić przykładowo za długą prezentację i skompresować ją do meritum. Niebywałą zaletą story board jest z całą pewnością zachęcająca forma przekazu treści. I tu właśnie pojawia się, wspomniana na początku tzw. kultura obrazu – zdecydowanie prościej jest nam zrozumieć nawet najtrudniejsze treści przy pomocy obrazu aniżeli słowa.

Nie zwlekaj! Jeżeli zaintrygowały Cię umieszczone tutaj notatki, to czytaj informacje (https://drlaptop.pl/), który przygotowaliśmy dla Ciebie w tym linku. W nim wyszukasz sporo detali.

Z wszystkim tym związany jest widoczny w obecnych czasach kryzys czytelnictwa, jaki przejawia się tym, że ludzie coraz rzadziej sięgają po książki.

Media tj. fotografia, film czy także Internet dzięki rozwojowi techniki zmieniają świat i sposób w jaki się komunikujemy. Powinniśmy to przyjąć jako coś oczywistego i nieuniknionego i właściwie się dostosować. Rozumie to coraz więcej firm, które na przykład sięgają po rysunki na zlecenie, dzięki którym ułatwiają pojęcie wielu mechanizmów, złożonych procesów swoim pracownikom.

Korzystają z tego rodzaju pomysłów także ogromne firmy, jakie wprowadzają różnego rodzaju historyjki z życia firmy jakie są prezentowane w lekkiej oraz ilustrowanej treści. W ten sposób nawet najbardziej trudne tematy jesteśmy w stanie wdrożyć we właściwy sposób. Warto zatem sprawdzić takie rozwiązanie.