W jaki sposób zrobić dobry spot reklamowy, by przykuwał sporej ilości widzów

Nie da się zaprzeczyć, że reklamy zaczęły królować w tv. Reklama stała się coraz powszechniejszym środkiem przekazu i zdobywa ogromną moc oddziaływania – dlatego też tak wiele firm z niej korzysta chcąc wypromować dany produkt. Obecnie reklama ma tak dużą siłę, że zaczęły z niej korzystać największe firmy, znane nam, firmy takie jak Allegro – do promocji swej marki używają tak zwanych spotów reklamowych – niektóre z nich są mistrzowskie i chwytają za serce – tak jak w przypadku spotu nakręconego przez allegro.

urlop - tableau

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak promocja to nie tylko nakręcenie spotu, musi on być głównie dobry, przyciągający uwagę – jak więc taki spot nakręcić, by zdobył dla nas miliony potencjalnych klientów? Oczywiście jeśli w ogóle nie mamy pojęcia jak się za to zabrać i sama myśl o kręceniu spotu nas przeraża, są firmy dla których produkcja spotów reklamowych to pestka – jednakże usługa ta najtańsza nie jest. Z tego powodu też może chociaż dowiedzmy się jak powinien wyglądać dobry spot. Najważniejszą cechą dobrego spotu jest prostota i jednoznaczność – widz musi natychmiast wiedzieć o czym dany spot jest i jaki produkt reklamuje – jeżeli choćby przez moment będzie musiała zastanawiać się o co chodzi lub nie zrozumie spotu, istnieje duża szansa, że o nim zapomni. Długość spotu powinna wynosić ok.

Zaintrygował Cię ten wpis? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź, co znajdziesz w ofercie luksusowe apartamenty gdańsk wynajem, która dotyczy pokrewnej tematyki.

30 sekund – jednakże niech nie zmyli nas ta długość, dość ciężko jest wymyślić coś co w tak szybkim czasie zwróci uwagę jak największej liczby widzów.

Miejmy na uwadze, że to co wykreujemy ma trafić do telewizji, czyli tym sposobem trafi do milionów widzów, z tego powodu spot winien szanować obecne tradycje i nie powodować zbędnych kontrowersji. Zwyczajnie musi być krótki i na temat. Prosto zbudowany komunikat szybko trafi do dużej liczby widzów – czyli po prostu zostanie zapamiętany, a przecież o to chodzi. Dodatkowo spot musi nas zaintrygować – nikt przecież nie lubi słuchać czegoś nudnego, prawda?

Nie można jednak z pomysłowością przegiąć – pamiętajmy, że ciągle najważniejszy jest produkt, a nie forma. Jeśli nawet po przeczytaniu informacji tyczących się dobrze zrobionego spotu, nadal nie wiemy jak się za to wziąć, można wyszukać firmy, które proponują takie usługi – poszukując firmy, która zajmuje się czymś takim jak produkcja spotów reklamowych Kraków i Łódź będą świetnymi miastami, ponieważ są to większości znane miasta sztuki, gdzie produkcja filmowa jest na bardzo dobrym poziomie, jeżeli ktoś powie hasło produkcja filmowa Kraków, będzie to skojarzone wyłącznie pozytywnie. Zrobienie dobrego spotu reklamowego, który będzie przykuwał uwagę wielu osób, to nie lada zadanie, któremu z pewnością nie każdy może podołać, i właśnie z tego powodu istnieją firmy, które mogą zrobić to za nas.