Krojownia łódzka z ciekawą tradycją

Łódź jest miejscem, w którego urozmaiconej historii przemysł włókienniczy jest głęboko zaznaczony. W dziewiętnastym wieku, zarówno fabryki włókien jak i salony krawieckie mieszczące się tutaj, były popularne na całym obszarze zaboru pruskiego. Nic zatem dziwnego, że również w dzisiejszych realiach można tutaj dostrzec echa przeszłości, zmaterializowane za sprawą założonych tutaj zakładów. Dobrym przekładem może być Kroexpert, rodzinna kompania z wieloletnią historią, specjalizująca się w przycinaniu różnego rodzaju materiałów.

krojownia Łódź

Autor: Calvado.pl
Źródło: Calvado.pl

Marka powstała na samym początku lat dziewięćdziesiątych , lecz wówczas popularna była pod odmienną nazwą. Było to przedsiębiorstwo rodzinne, głównie wykonujące krawiectwo (elementy wystroju hotelowego od atgroup.com.pl). Zatrudnianych tutaj było mnóstwo szwaczek, krawców, a także innych ekspertów, wiedzących o tkaninach wszystko. Lecz koniunktura na rynku się zmieniła, i współcześnie firma oferuje głównie krojenie usługowe. Gdyż za sprawą użycia taniej siły roboczej w Azji, sporo osób zaczęła nabywać ciuchy produkowane masowo, sygnowane popularnymi markami – krawiectwo (eleganckie obrusy atgroup.com.pl) artystyczne poszło na drugi plan. Obecnie Kroexpert to bardzo wzięta krojownia Łódź nie posiada drugiego zakładu, działającego w sektorze na tak ogromną skalę.
Firma posiada bardzo różnorodną ofertę, nie kompletną jej część zajmuje krojenie usługowe. Podejmowane są tutaj projekty od wielkiego grona wszelkich przedsiębiorców – od marek krawieckich, również tapicerstwo, po korporacje wytwarzające… żaglówki. Gdyż specjaliści ze spółki Kroexpert potrafią przyciąć oraz podkleić także bryt, wykorzystywany jako budulec żagli. Także osoby, które w planach mają ocieplenie własnego dachu, mogą skorzystać z uzdolnień tamtejszych fachowców. Gdyż cięcie pianek poliuretanowych, stosowanych do izolacji dachów, oferuje tamtejsza krojownia Łódź nadal posiada na swoim obszarze kilka artystycznych pracowni krawieckich z wieloletnią tradycją, które oferują wyszukane stroje, nabywane przez osoby, lubiące ubierać się w sposób unikalny, zamiast w korporacyjne kolekcje. Tego typu firmy rzemieślnicze również współpracują z firmą Kroexpert, w zakresie ścinania tkanin.

Łódzka spółka jest najlepszym przykładem na to, jak będąc obrotnym można przekwalifikować własny zakład w obliczu kryzysu (dowiedz się więcej). Rodzina fundatorów wiedząc, że na rynku krawieckim zapanowała konkurencja nie do przebicia, postanowiła się przebranżowić. Pod innym szyldem otworzyli oni krojownie, która współcześnie jest największym punktem tego rodzaju na konkretnym terenie kraju.